آخرین اخبار :
  • منتشر شده در پنج شنبه, 26 ارديبهشت 1398 10:51
معاون حفاظت و امور زمین‌های اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران منطقه نوشهر خبر داد؛

سنددار شدن حدود ۶۰۰ هزار هکتاری زمین‌های غرب مازندران

 
 
 
 

معاون حفاظت و امور زمین‌های اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران منطقه نوشهر با اشاره به وجود ۶۳۷ هزار هکتار زمین‌های بدون سند در این منطقه از سنددار شدن ۵۸۰ هزار هکتار از زمین‌های بدون سند منابع طبیعی مازندران منطقه نوشهر خبر داد.
بهروز بایی لاشک با بیان اینکه هم اکنون ۹۰ درصد زمین‌های بدون سند منابع طبیعی غرب مازندران برای اجرای طرح حدنگاری منابع طبیعی سنددار شده‌اند افزود: از سال ۹۴ و آغاز حدنگاری در غرب استان تا سال ۹۶، فقط ۱۷۷ هزار هکتار و در یک سال گذشته نیز ۴۰۳ هزار هکتار از زمین‌های ملی در قالب اجرای طرح کاداستر در منطقه اجرا شده است.
معاون حفاظت و امور زمین‌های اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران منطقه نوشهر گفت: ۵۷ هزار هکتار زمین‌های ملی باقیمانده بدون سند به همراه مستثنیات در روستا‌ها و داخل برخی از پلاک‌های ثبتی منطقه نیز امسال با دریافت اعتبارات لازم حدنگاری خواهد شد.
بهروز بایی لاشک به انجام حدنگاری کامل زمین‌های ملی در شهرستان‌های کلاردشت و عباس‌آباد اشاره کرد و افزود: ۱۱۰ کیلومتر از ۱۴۴ کیلومتر زمین‌های ساحلی غرب مازندران تاکنون سنددار شده و با اجرای کامل این طرح علاوه بر تثبیت مالکیت ملی بر این زمین ها، از زمین‌خواری توسط سود جویان نیز جلوگیری می‌شود.
معاون حفاظت و امور زمین‌های اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران منطقه نوشهر گفت: حدنگاری از حریم ۶۰ متری سواحل شهرستان‌های رامسر، عباس‌آباد و تنکابن تکمیل شده و ۳۴ کیلومتر باقیمانده در برخی از سواحل شهرستان‌های نوشهر، چالوس و نور نیز امسال به اتمام خواهد رسید.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی