آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 25 ارديبهشت 1398 10:15
استاندار در بازدید از اداره کل استاندارد گیلان تاکید کرد؛

ضرورت همکاری دستگاه‌های متولی در تسهیل صادرات و واردات

 
 
 
 

استاندار گیلان بر ضرورت تلاش در جهت تحقق شعار رونق تولید تأکید کرد .
دکترمصطفی سالاری به صورت سرزده از بخش‌های اداری و آزمایشگاهی اداره کل استاندارد گیلان بازدید وضمن آشنایی از نحوه خدمات‌رسانی، با برخی مراجعین و کارکنان نیز دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
استاندار گیلان در جمع برخی از کارکنان این مجموعه با اشاره به اهمیت مأموریت‌های حوزه استاندارد، افزود: این مجموعه به واسطه وظایف محوله در جنبه‌های ایمنی، سلامت و بهداشت به صورت مستقیم با زندگی مردم در ارتباط است.
وی تدوین ضوابط، اجراء و نظارت بر واحدهای تولیدی وصنعتی را بسیار مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: سهل‌انگاری در حوزه ایمنی و عدم نظارت صحیح، مخاطرات جبران‌ناپذیری را به دنبال داشته و سخت‌گیری بی‌مورد نیز در برخی موارد می‌تواند منجر به بروز مشکلات برای تولید کنندگان، صادرکنندگان و واردکنندگان شود.
نماینده عالی دولت در گیلان در نظرگرفتن شرایط کشور و عوامل اثرگذار دیگر را در تدوین ضوابط و جدیت در موارد مرتبط با رعایت مسائل ایمنی، استانداردسازی و نظارت دقیق را ضروری دانست و گفت: وجود هرگونه نواقص در مصوبه‌ها و تدوین ضوابط نیز آسیب‌هایی به وضعیت طبیعت و یا ایمنی مردم وارد می‌کند که باید تلاش شود در این مسیر متناسب با شرایط جغرافیایی و شغلی هر منطقه اقدام شود.
وی بر ضرورت تلاش در جهت تحقق شعار رونق تولید تأکید و تصریح کرد: علیرغم موفقیت در برون‌سپاری آزمایشگاه‌های سازمان باید تلاش شود ضمن آموزش صحیح به آنها از ظرفیت بخش خصوصی نیز در این حوزه استفاده بهینه شود.
استاندار گیلان در پایان ضمن تقدیر و تشکر از مدیریت و کارکنان اداره کل استاندارد استان و اقدامات خوب و موًثر آن‌ها تلاش بیشتر همه دستگاه‌ها را در جهت بهبود وضعیت موجود از طریق تسهیل و تسریع در بخش‌های مرتبط در فرآیند صادرات و واردات کالاها به ویژه ارزاق مردم در بخش گمرک انزلی و همکاری مضاعف در مسیر تقویت زیرساخت‌ها و امکانات را خواستار شد.
مدیرکل استاندارد گیلان نیز با تشکر و قدردانی از حضور استاندار گیلان وهیات همراه و عرض خیرمقدم، گزارشی از عملکرد دستگاه متبوع خود و برنامه‌های پیش رو در سال ۹۸ 
ارائه کرد.
داریوش اشکانی پور ضمن بیان گزیده‌ای از افتخارات اداره کل طی سال‌های اخیر ازجمله کسب عنوان دستگاه برتر در جشنواره شهید رجایی و همچنین اتمام و بهره‌برداری پروژهای ساختمانی اداری و آزمایشگاهی شهرستان‌های رودبار و لاهیجان، این موفقیت‌ها را نتیجه همکاری و همدلی وتعهدکاری همکاران عنوان و تلاش مستمر به‌منظور حفظ و بهبود جایگاه اداره کل را از برنامه‌های پیش رو دانست.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی