آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 25 ارديبهشت 1398 10:11
در نشست هم‌اندیشی بررسی طرح ساماندهی دستفروشان در شهرداری ساری تاکید شد؛

ایجاد بازار شب گامی در راستای توسعه اقتصادی شهر

 
 
 
 

نشست هم اندیشی بررسی طرح ساماندهی دستفروشان و ایجاد بازار شب با حضور مسعود مدینه رییس شورای اسلامی شهر، عبدالحمید فرزانه سرپرست شهرداری مرکز استان، سید علی آقامیری عضو شورای اسلامی شهر، ناصر معیل معاون خدمات شهری، شهرداران مناطق، مدیران و مشاوران شهرداری و نمایندگان فرمانداری، اصناف، نیروی انتظامی و پلیس راهور برگزار شد.
در این نشست سید مسعود مدینه رییس شورای اسلامی شهر ساری در سخنانی طرح راه‌اندازی بازار شب را مورد توجه قرار داد و گفت: گردشگری محور توسعه شهر ساری بوده و در این راستا بازار شب به رونق اقتصاد شهر کمک خواهد کرد. وی افزود: بازار شب در بسیاری از شهرهای دنیا و کشور در حال اجراست که می‌توان از آن برای بومی سازی در ساری الگو برداری کرد.
مدینه تشکیل کارگروهی از مسئولان مجموعه شهرداری و ادارات ذیربط را برای بررسی نقاط قوت و آسیب‌های احتمالی این طرح را اولین گام جهت اجرای آن عنوان کرد و ادامه داد: ایجاد جاذبه‌های خاص برای بازار شب در راستای استقبال شهروندان از آن در اولویت قرار گیرد.
رییس شورای اسلامی شهر اظهار داشت: برنامه ریزی برای تدوین و تامین بودجه طرح ساماندهی دستفروشان در سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی لحاظ شود.
وی با اشاره به لزوم بررسی نحوه واگذاری و ثبت نام دستفروشان در طرح ساماندهی افزود: شورای اسلامی شهر از ارائه نظرات و پیشنهادات شهروندان استقبال خواهد کرد.
مدینه در پایان خاطرنشان کرد: شورای اسلامی شهر از اجرای طرح ساماندهی دستفروشان و ایجاد بازار شب حمایت می‌کند.

 ایجاد بازار شب سبب نشاط و پویایی شهر در شب می‌شود
سرپرست شهرداری ساری نیز در این نشست گفت: ارتقای امنیت شهروندان و کسبه‌، توسعه اقتصادی شهر و رونق تولید از مهم‌ترین اهداف طرح ساماندهی دستفروشان و ایجاد بازار شب است.
وی با تاکید بر تشکیل جلسات بررسی آسیب‌ها و چالش‌ها و نیز شناسایی نقاط قوت و کاستی‌های این طرح، افزود: تیم مدیریت شهری با استفاده از توانمندی کارشناسان و تعامل، همکاری و همگرایی با دستگاه‌های ذیربط راهکارهای مناسب را برای اجرای این طرح ارائه خواهد کرد.
فرزانه جلوگیری از سد معبر، سهولت عبور و مرور و ارتقای سطح امنیت شهروندان در خیابان‌های مرکزی شهر را از دیگر اهداف ایجاد بازار شب برشمرد و ادامه داد: این طرح موجب ارتقای سطح رفاه شهروندی، ایجاد نشاط و پویایی شهر در شب را نیز در پی خواهد داشت.

تقویت درآمد اقشار کم درآمد و رونق تولیدات داخلی
ناصر معیل معاون خدمات شهری شهرداری ساری نیز در این نشست با اشاره به برگزاری جلسات متعدد جهت ساماندهی دستفروشان گفت: این طرح با هدف تقویت درآمد اقشار کم درآمد و رونق تولیدات داخلی مورد بررسی 
قرار گرفت.

راه اندازی بازار شب، گامی موثر 
در جهت اشتغال
محمدی کیادهی مشاور شهردار ساری نیز در سخنانی راه‌اندازی بازار شب را گام موثری در جهت اشتغال شهروندان ساروی عنوان کرد و اظهار داشت: نظارت و صدور کارت شناسایی برای شاغلین در بازار شب مد نظر قرار گیرد.
محمدی کیادهی خاطرنشان کرد: نظرات و پیشنهادات مسئولین دستگاه‌های ذیربط نیز در کارگروه‌های مربوطه مطرح شود.

ضرورت پیش‌بینی سیستم حمل و نقل ویژه بانوان 
راحله حاجیان مشاور امور بانوان و خانواده شهرداری ساری نیز در سخنانی ضمن اشاره به نقش موثر زنان در مدیریت اقتصاد خانواده و امرار معاش اظهار داشت: امروز بیش از 60 درصد بازار دستفروشان را زنان تشکیل می‌دهند و برای شناسنامه‌دار کردن آنان به خصوص کمک به معیشت زنان خود سرپرست و سرپرست خانوار، با راه‌اندازی این بازارها فضای مناسبی برای رونق فعالیت‌های اقتصادی این افراد به وجود خواهد آمد.
حاجیان ساعت کاری بازار شب را مورد توجه قرار داد و افزود: پیش‌بینی سیستم حمل و نقل ویژه بانوان برای سهولت عبور و مرور و نیز ارتقای سطح امنیت آنان از ضروریات است.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی