آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 24 ارديبهشت 1398 10:26
سرپرست استانداری گلستان عنوان کرد:

ضرورت تخصیص اعتبار برای اجرای طرح جامع سیل در استان

 
 
 

سرپرست استانداری گلستان با اشاره به تهیه طرح جامع سیل استان طی سالهای گذشته، اظهار کرد: طرح جامع سیل استان، سند علمی بسیار خوبی است که پس از وقوع سیل در سال 81 تهیه شد و بسیاری از اقدامات در راستای مقابله با سیل اخیر بر اساس آن صورت گرفت. 
میرمحمد غراوی در هجدهمین جلسه شورای هماهنگی مدیرت بحران استان که با حضور هیات ویژه گزارش ملی سیلاب برگزار شد، افزود: اجرای این طرح و اقدامات پیش بینی شده در آن می تواند در کاهش خسارات ناشی از سیل بسیار موثر باشد. 
وی با بیان اینکه تصرف حریم بستر رودخانه‌ها به یکی از معضلات اصلی کشور تبدیل شده، خاطرنشان کرد: مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه ها خواسته جدی ماست.
غراوی گفت: در همین سیلاب شاهد بودیم که زهکشی اراضی کشاورزی در تخلیه آب های دشت ها نقش بسیار موثری داشتند لذا اتمام زهکشی در سطح 280 هزار هکتار از اراضی استان مطالبه و درخواست جدی ماست.
وی همچنین با اشاره به سدهای نیمه تمام استان، تصریح کرد: اجرای سد نرماب، سد آقدکش، علاج بخشی سد وشمگیر، از جمله اقداماتی است که می تواند در کاهش خسارات ناشی از سیلاب و همچنین استفاده بهینه از نعمت الهی موثر باشد که نیازمند تخصیص اعتبارات ویژه است.
غراوی افزود: یکی از طرح‌های مهم ما اجرای طرح‌های آبخیزداری، آبخوانداری و احداث آب بندان هاست که لازم است با تخصیص اعتبارات ویژه انجام شود. 
سرپرست استانداری گلستان گفت: در آخرین روزهای سال 97 استان حوادث مختلفی را تجربه کرد؛ از برف و کولاک شدید تا ریزش و مسدودی جاده ها در ارتفاعات، وزش باد شدید و باران که منجر به وقوع سیلاب شد که در همه این حوادث، همه دستگاه های اجرایی مرتبط با تمام توان پای کار بودند که از همه آنها قدردانی می کنم. 
غراوی در پایان اظهار کرد: کمک و همیاری همه دستگاه‌های امدادرسان از قبیل سپاه، بسیج مردمی، ارتش، هلال احمر و .... در این سیلاب، صحنه‌های بسیار زیبایی از همبستگی ملی را خلق کرد که جای تقدیر و تشکر دارد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی