آخرین اخبار :
  • منتشر شده در شنبه, 31 فروردين 1398 08:44
به همت نمایندگی شبستان مازندران:

منتخبین طرح ملی «هر مسجد، یک خبرنگار» گواهینامه پایان دوره دریافت کردند

 
 
 
 

گواهینامه دوره آموزشی «هر مسجد، یک خبرنگار» در مازندران، همزمان با ولادت حضرت علی اکبر (علیه السلام) و روز جوان با برگزاری آیین ویژه‌ای به همراه مولودی‌خوانی در سالن اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، به منتخبین این طرح ملی اهدا شد.
دوره آموزشی «هر مسجد، یک خبرنگار» به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به همت ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد مازندران و همکاری بسیج رسانه استان برگزار شد و شرکت کنندگان در این دوره آموزشی که از اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد دیار علویان بودند پس از گذراندن دوره‌های مختلف آموزشی و امتحان کتبی، گواهینامه این دوره آموزشی را دریافت کردند.
«هومن حکیمی» از خبرنگاران برجسته مازندران در این آیین با بیان اینکه جواب پرسش‌هایی نظیر خبر، محتوا، انتقال خبر، پروسه و فرایند انتقال خبر را می‌توان از کارشناسان و کتاب‌ها به دست آورد، افزود: یک خبرنگار باید هر لحظه در حال آموختن باشد و پروسه اطلاع‌رسانی و به روز کردن خود را مورد توجه ویژه قرار دهد.
وی اظهار کرد: خبرنگاری که مطلبی می‌نویسد و خبری را تولید می‌کند، فرصت بازخورد خبر را از سوی تک تک مخاطبان ندارد بنابراین باید رسالت خود و همچنین مسئولیت اخلاقی خویش را در ابتدای کار، مورد اهتمام قرار دهد.
حکیمی بیان کرد: درک بیان کلمات قشنگ باید از سوی یک خبرنگار قبل از بیان و نوشتن آن، مورد عنایت باشد و هیچ زمانی، قبل از اینکه به طور کامل، کلمه یا اصطلاحی را درک نکردید، تحت‌تاثیر آنها قرار نگیرید.
وی ابراز کرد: رسانه، خبرنگاری و روزنامه نگاری فقط عشق است و باید خبرنگار، علاقه‌مند کامل به حرفه خویش باشد تا بتواند به درستی، رسالت خویش را انجام دهد.
حکیمی گفت: یک نویسنده با مطالعه کتاب و روزنامه، موسیقی درست و فیلم، باید دایره واژگان خود را افزایش دهد تا مخاطب را قانع و هیجان‌زده کند.
وی، خطاب به خبرنگاران اظهار کرد: رسانه‌های مکتوب و غیر مکتوب در جهان را بخوانید اما مجذوب آنها نشوید چرا که اصول خبرنگاری، یکسان است اما یک خبرنگار باید به هویت و فرهنگ و مذهب و ارزش‌های کشور خودش، توجه لازم داشته باشد.
حکیمی بیان کرد: هنگامی که تولید محتوا به میان می‌آید، پروسه آگاهی، توانایی و شناخت یک خبرنگار باید بالا باشد چون در غیر اینصورت به مطلوب نمی‌رسد.
وی ابراز کرد: خبرنگاران به عامل موفقیت دیگر همکاران خود توجه کنند اما باید به هویت مستقل برسند تا صاحب امضا شوند و نباید شبیه دیگران بشوند و البته که دستیابی به این مهم با تمرین مداوم، حاصل می‌شود.
حکیمی گفت: خبرنگاران با شناختن ساختار اولیه کلاسیک خبرنگاری به موفقیت می‌رسند اما باید طرحی نو، بیندازند که این امر منوط به مراجعه به گذشته و افزایش تجربه و اطلاعات است.
وی اظهار کرد: کار یک خبرنگار از یک پزشک و مهندس، بالاتر است چرا که اگر شعور و فرهنگ و آگاه‌رسانی به طور کامل در جامعه نباشد هیچ پزشک و مهندسی نمی‌تواند کارش را به درستی انجام دهد بنابراین خبرنگاران در فرهنگ و افزایش آگاهی جامعه، نقش مهمی به عهده دارند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی