آخرین اخبار :
  • منتشر شده در پنج شنبه, 29 فروردين 1398 08:35

توسعه راه‏ها مولفه مهم در توسعه جامعه است

 
 
 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران گفت: در حال حاضر ۳۶۰ کیلومتر از راه‌های استان دارای روشنایی است که در مقایسه با مجموع راه‌های استان بسیار کم است.
مهدی رازجویان  در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران در سالن هلال احمر با تاکید بر توسعه راه‌ها گفت: توسعه فرهنگی، سیاسی و اجتماعی بدون توسعه راه‌ها شکل نمی‌گیرد از این‌رو پایداری توسعه جامعه بشری نیازمند توجه ویژه به راه‌ها است. وی با اظهار اینکه زیرساخت‌های جاده‌ای خود را باید مورد توجه قرار دهیم گفت: مهمترین مؤلفه توسعه هرجامعه زیرساخت‌ها و راه‌ها به شمار می‌رود و این مسئله در تولید و رساندن به موقع محصولات تولیدی به بازارهای هدف کمک کار خواهد بود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران با بیان اینکه ۱۱ هزار کیلومتر راه در مازندران کشیده شده است گفت: در حال حاضر ۳۶۰ کیلومتر از راه‌های استان دارای روشنایی است و باید توجه ویژه ای به این بخش شود.
رازجویان با اظهار اینکه روشنایی راه‌ها سخنیتی با مجموع راه‌ها ندارد گفت: ۲۱۰ نقطه حادثه خیز در استان شناسایی شده است و برای آشکارسازی نقاط حادثه خیز باید به روشنایی و دوربرگردان‌های استاندارد، احداث آرام سازها و غیره توجه اساسی شود.
در این مراسم عباسعلی نجفی به عنوان مدیرکل راهداری مازندران معرفی شد و از زحمات احمد آفرین محمدزاده مدیرکل پیشین قدردانی شد.
رییس جدید مجمع نمایندگان مازندران 
تعیین شد
ولی‌الله نانواکناری نماینده بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی با رای اعضای مجمع به عنوان رییس جدید مجمع نمایندگان مازندران انتخاب شد.
در جلسه مجمع نمایندگان مازندران اعضای هیأت رییسه جدید انتخاب شدند. بر این اساس ولی‌الله نانواکناری نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی به عنوان رئیس مجمع انتخاب شد.
علی اسماعیلی نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی به‌عنوان نایب رییس و قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم چالوس و نوشهر در مجلس شورای اسلامی سخنگوی مجمع نمایندگان مازندران انتخاب شدند.
گفتنی است استان مازندران دارای 12 نماینده در مجلس شورای اسلامی است.
 امنیت جمهوری اسلامی ثمره
 تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) است
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: حفظ امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی ثمره تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) است.
حجت الاسلام نورالله ولی نژاد اظهار کرد: در نیمه شعبان فردی متولد شد که قرار است جهان را پر از عدل و داد کرده و همه خوبی‌ها را در جامعه به بروز و ظهور برساند. وی افزود: ایشان همه آرزوهای انسان‌های صالح را برآورده کرده و هر آنچه را که انبیا و ائمه و بزرگان دین در انتظار آن بودند را محقق خواهد کرد.
ولی نژاد ادامه داد: امام زمان (عج)  همه چشم انتظاران را به خوشحالی رسانده و امید عاشقان را برآورده خواهد کرد.
وی گفت: در نمیه شعبان شخصیتی متولد شد که در آینده ایشان با همه ظالمان و مستکبران و معاندان مبارزه خواهد کرد و در آن روز مستضعفان پیروزی را و ظالمان شکست را خواهند چشید.
ولی نژاد تصریح کرد: روزی است که دنیا و عالم پیروزی مستضعفان بر مستکبران را جشن خواهد گرفت و این وعده خدا است که محقق خواهد شد. وی با بیان این که این روز را به‌عنوان سربازان گمنام نام‌گذاری کردند، اضافه کرد: یعنی همانطور که امام زمان پیدا نیست ولی ثمره و فایده و نتیجه حضور ایشان را درک می‌کنیم سربازان گمنام هم ممکن است پیدا نباشند اما ولی ثمره حضور آن‌ها را مشاهده می‌کنیم.
ولی‌نژاد توضیح داد: ثمره حضور سربازان گمنام امام زمان (عج) امنیت مرزها و کشور و مقابله با توطئه منافقان و دشمنان است. وی بیان کرد: ایران در مقایسه با سایر کشورها ضریب امنیتی خوبی داشته و این نشانه هوشیاری و بیداری سربازان گمنام است.
ولی نژاد با بیان این که سربازان گمنام این وعده را به ملت دادند که بخوابند ما بیداریم و بیدار خواهیم بود، گفت: آن‌ها برای امنیت و آرامش مردم قطعاً تلاش فراوانی کردند که ما امروز ثمره آن را می‌بینیم.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی