• منتشر شده در یکشنبه, 25 فروردين 1398 09:34
مدیر کل بهزیستی مازندران عنوان کرد:

ایجاد شرایط مناسب برای مددجویان سیل‌زده، اولویت اصلی بهزیستی

 
 
 
 

دومین جلسه شورای هماهنگی رفاه استان مازندران با حضور مدیران کل دستگاه‌های وابسته به وزارت رفاه در استان مازندران به میزبانی بهزیستی برگزار شد.
دکتر آرام ضمن ابراز تاسف از وقوع سیل در ۶ شهرستان استان و آسیبی که جامعه هدف بهزیستی به دنبال آن متحمل شد، با اشاره به تشکیل اولین جلسه ستاد بهزیستی در نخستین روز سیل گفت: شهرستان‌های سیمرغ، سوادکوه، جویبار، ساری، میاندورود و نکا شهرهای دچار سیل هستند که ۹۰ خانه مددجویان در این شهرستانها به صورت کامل تخریب شد، ۴۰۰ ساختمان آسیب دیدند که نیاز به بازسازی دارد، ۲۴۰ خانوار تحت پوشش بهزیستی لوازم خانگی خود را از دست دادند، زمین کشاورزی، دام و کسب و کار ۱۱۱ خانوار تحت پوشش بهزیستی از بین رفت.
دکتر آرام در خصوص برآورد خسارت‌های وارده خاطر نشان کرد‌: بر اساس تخمین اولیه خسارت‌های وارده در حدود ۱۴ میلیارد تومان است.
وی درباره اقدامات اولیه و اولویت‌های انجام شده در سیل، اولویت اصلی بهزیستی را ایجاد شرایط مناسب برای مددجویان عنوان کرد و افزود‌: با هماهنگی های انجام شده در همان روزهای ابتدایی تعدادی از معلولین جابجا شدند و بیش از ۴۰۰۰ بسته غذایی، بیش از ۱۰۰۰ قوطی شیر خشک برای نوزادان و به هر خانوار برای رفع نیازهای اولیه یک میلیون تومان پرداخت شد .
مدیرکل بهزیستی در خصوص خدمات تخصصی ارائه شده در مناطق سیل زده با بیان اینکه تیم های اورژانس اجتماعی به همراهی تیم‌های طرح محب(مشاور و حمایت روانی و اجتماعی در بلایای طبیعی) با حضور در مناطق سیل زده و در بین مردم به خدمت‌رسانی مشغولند، تصریح کرد‌: مراکز شبانه‌روزی نگهداری در شهرهای اطراف منطق سیل زده در آماده باش کامل بودند و برای معلولان بیش از ۱۰۰۰ عددلوازم کمک توانبخشی اعم از ویلچر و واکر و عصاو...در مناطق سیل زده توزیع شد. ایجاد مهدکودک سیار از دیگر اقدامات بهزیستی بود که برای کودکان در مناطق سیل زده راه اندازی گردید.
دکتر آرام در ادامه درخصوص واریزی‌های صورت گرفته گفت‌: پس از واریز اولیه،در مرحله اول  از مبلغ ۵ میلیون ریال تا ۱۵ میلیون ریال برای مددجویان واریز شد و در مرحله دوم برای ۲۷۰ خانوار بین ۵ میلیون ریال تا ۱۵ میلیون ریال واریز گردید.
دکتر آرام در پایان از همه دستگاههای تابعه وزارت رفاه و دیگر دستگاه‌ها برای کمک رسانی به مددجویان بهزیستی گرفتار در سیل تشکر کرد و گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته، در کنار تمام تسهیلاتی که برنامه ریزی شده است،از بانک رفاه استان قول وام ۵۰ میلیون ریالی قرض الحسنه برای مددجویان آسیب دیده در سیل را گرفتیم.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی