• منتشر شده در یکشنبه, 25 فروردين 1398 09:30
معاون هماهنگی آموزش و پرورش مازندران خبر داد:

ثبت 209 مورد شکایت در سامانه پاسخگویی به شکایات

 
 
 
 

سید حســـین نصیری از ثبت 209 مورد شکایت در «سامانه پاسخگویی به شکایات  آموزش و پرورش استان و شهرستانها و مناطق» خبر داد.
 وی گفت: از این تعداد، 60 مورد به دلیل تکراری یا غیر مرتبط بودن با آموزش و پرورش، قابل رسیدگی نبود و بقیه مورد بررسی دقیق و میدانی قرار گرفت.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، نصیری افزود:  حوزه‌های مختلف اداری (38%)، مالی و رفاهی ( 18%)، آموزشی ( 15%)، پرورشی (15%)، ثبت نام (11%) و حقوقی (3%) از شکایت‌ها را به خود اختصاص دادند که ضمن  بررسی‌های میدانی،  چالش‌های موجود شناسایی شد و با واحدها در این خصوص مذاکره به‌عمل آمد و راهکارها و پیشنهادهایی نیز جهت کاهش و رفع این مشکلات ارائه گردید.
رییس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات در ادامه به انجام  بالغ بر 200 مورد بازدید از مدارس و مراکز آموزشی در سطح استان اشاره کرد و گفت: حدود 30% از مدارس استان توسط بازرسان استانی مورد بازدید قرار گرفت و بازخورد تحلیلی محورها و شاخص‌های ارزیابی عملکرد مدارس تهیه و به آموزش و پرورش شهرستانها و  مناطق ارسال شد.
وی  با اشاره به جلسات شورای معاونان اداره‌کل به‌عنوان شورای برنامه‌ریزی و سیاستگذاری اشاره گفت: مطابق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، 28 جلسه در استان و 8 جلسه به صورت مشترک با شهرستان‌ها و  مناطق برگزار شد، این جلسات همچنین  176 مصوبه استانی و 142 مصوبه مشترک با شهرستان و منطقه  داشت.
نصیری در ادامه با اشاره به اهمیت حقوق شهروندی در آموزش و پرورش گفت: در راستای مصوبه شورای عالی اداری به شماره 1127128-28/12/95 و نامه شماره136338-26/7/96 در خصوص تصویب‌نامه حقوق شهروندی در نظام اداری، کارگروه استانی جهت اجرایی کردن سیاست‌های ابلاغی، جلساتی را تشکیل داد. همچنین دوره‌های آموزشی و توجیهی با عناوین «صیانت از حقوق شهروندی»، «ارتقا سلامت اداری در جهت رشد اخلاقی جامعه اداری» در طول سال با استفاده از استادان مجرب در اداره‌کل و ادارات شهرستان‌ها و  مناطق برگزار کرد.
رییس اداره ارزیابی عملکرد با اشاره به شاخص‌های اختصاصی و عمومی سال 1397 دستگاه (اداره‌کل و ادارات شهرستان‌ها و مناطق) در دو سطح جشنواره شهید رجایی و ستادی اشاره کرد و گفت:  خوشبختانه با حمایت مدیرکل محترم و مشارکت همکاران، شاهد   تحقق 5/77 درصدی شاخص‌ها در جشنواره شهید رجایی و 2/96 درصدی تحقق شاخص‌ها در ارزیابی عملکرد ستادی بودیم.
نصیری درخصوص سامانه «سامد» - سایت ارتباط مردم و دولت- نیز توضیح داد و گفت: پیگیری و پاسخگویی به 104 مورد نامه‌های مردمی (با ماهیت شکایت، درخواست، گزارش، تقدیر و تشکر و انتقاد) از طریق این سامانه با میانگین مدت زمان پاسخگویی در 6 روز، بخش دیگری از عملکرد همکاران ما در اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات بود. 
معاون هماهنگی آموزش و پرورش مازندران در پایان به بازدیدهای انجام شده از ستادها و مراکز اسکان نوروزی اشاره و خاطرنشان کرد: در راستای تکریم از مهمانان فرهنگی و همچنین پذیرش  اسکان فرهنگیان محترم در ایام نوروز 98 ،  تعداد 38 پایگاه  و 388مرکز اسکان  و3038کلاس،  در شهرستان‌ها  و مناطق برای پذیرس مهمانان مهیا شد که  1142نفر از عوامل اجرایی،  روند پذیرش و اسکان مهمانان را برعهده داشتند. ضمن اینکه نظارت اجرایی بر مراکز اسکان از تاریخ 28 اسفند تا 15 فروردین طبق جدول زمانبندی، توسط  بازرسان استانی و  شهرستانی در  79 پایگاه و 358مرکز اسکان  انجام شد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی