آخرین اخبار :
  • منتشر شده در یکشنبه, 26 اسفند 1397 11:00

خط کشی 2 هزار کیلومتر از راه های ارتباطی گیلان

 
 
 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان گفت: در راستای افزایش ایمنی عبور و مرور طی 11 ماهه سال جاری دو هزار کیلومتر خط کشی در طول راه های ارتباطی استان گیلان انجام شده است.

مهندس محمد رضا نازک کار از خط کشی دو هزار کیلومتر از راه های ارتباطی استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: طی 11 ماهه سال جاری دو هزار کیلومتر خط کشی در طول راه های ارتباطی استان گیلان انجام شده است. 
وی افزود: در راستای افزایش ایمنی عبور و مرور، هدایت وسائط نقلیه و آگاهی بخشی به کاربران جاده ها مخصوصا در هنگام شب، این خط کشی ها صورت گرفته است. 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان، تعیین محدوده حرکتی(سهم عبور) هر یک از خودروها و رانندگان را از دیگر اهداف خط کشی راه ها برشمرد و تصریح کرد: خط کشی و تفکیک باند رفت و برگشت در نقاط بدون جدا کننده نقش مستقیمی در کاهش تصادفات و تلفات رانندگی دارد. 
این مقام مسئول اضافه کرد: در کنار خط کشی های صورت پذیرفته که به تفکیک در 700 کیلومتر از بزرگراه های استان، یک هزار کیلومتر از راه های اصلی و فرعی و 300 کیلومتر نیز در راه های روستایی صورت پذیرفته، چهار کیلومتر گاردریل جدید نیز در سال جاری در راه های استان نصب و اجرا شده است. 
وی همچنین از نصب 25 هزار تابلوی راهنمای جاده نظیر مسیرنما و جهت نما و تابلوهای اخطاری و انتظامی در راه های برون شهری و محورهای روستایی در مدت مذکور خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون طرح ساماندهی و استانداردسازی تابلوهای اخطاری و انتظامی راه های اصلی و فرعی استان نیز 95 درصد پیشرفت داشته است و فاز اول آن تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید. 
نازک کار با اشاره به آشکارسازی 97 نقطه پرتصادف در طول راه های استان، خاطرنشان کرد: در راستای ارتقای ایمنی تردد در محورهای ارتباطی استان نسبت به آشکارسازی اضطراری 97 نقطه پرتصادف راه های استان اقدام شد و جهت ایمن سازی کامل سه نقطه اولویتدار نیز عملیات مهندسی توسط پیمانکاران با پیشرفت فیزیکی 85 درصد در جریان است.


اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی