آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 22 اسفند 1397 12:08
نماینده ولی فقیه در گیلان :

حد ترخص شهرهای گیلان برای مسافران مشخص شود

 
 
 
 

می طلبد کمیته ای با استفاده از متخصصان مربوطه حد ترخص و حد شرعی شهرهای گیلان را مشخص کند. 
آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در جلسه شورای اقامه نماز گیلان با اشاره به نزدیک شدن به آغاز سال جدید، با اشاره به مطلب فوق  بیان کرد: ایام نوروز مسافران و گردشگران بسیاری وارد گیلان می شوند و می طلبد متولیان امر در این زمینه تمهیدات لازم را بیندیشند. 
فلاحتی جمعیت شناور گیلان در طول سال را بیش از پنج میلیون نفر عنوان کرد و گفت: تمام مناطق استان دارای فضای تلطیف شده الهی است و گردشگران بسیاری برای استفاده از این مواهب وارد گیلان می شوند. 
وی در ادامه با بیان اینکه طرح هایی برای پیشران مناطق چهارگانه رشت تهیه کردیم، تصریح کرد: طرح های مذکور را به شهردار جدید رشت ارائه می کنم. 
نماینده ولی فقیه در گیلان همچنین با بیان اینکه اعتکاف یکی از ظرفیت های بزرگ در جامعه اسلامی است، خاطرنشان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی اعتکاف در جامعه گسترده شده و امروز در روستاها نیز برگزار می شود. 
فلاحتی اقامه نماز هنگام سفر توسط مسافران و گردشگران نوروزی را یکی از موضوع های مهم در گیلان دانست و یادآور شد: اطلاع و آگاهی گردشگران از مسائل نماز و روزه مسافر حائز اهمیت است.  وی با اشاره به اینکه حد ترخص و حد شرعی شهرها برای اقامه نماز مسافران مهم است، اظهار کرد: می طلبد کمیته ای با استفاده از متخصصان مربوطه حد ترخص و حد شرعی شهرهای گیلان را مشخص کند.

برپایی خیمه های نماز در گیلان
رئیس ستاد اقامه نماز گیلان نیز از برپایی خیمه های نماز توسط جمعیت هلال احمر و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در ایام نوروز خبر داد.  حجت الاسلام سید ابوطالب حجازی به ابلاغ برنامه سفرهای نوروزی به دستگاه های مربوطه در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: توافقنامه هایی با دستگاه های مختلف به منظور فراهم کردن بستر اقامه نماز برای گردشگران و مسافران در گیلان منعقد شده است. 
وی از برپایی خیمه های نماز توسط جمعیت هلال احمر و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در ایام نوروز خبر داد و افزود: ایام نوروز سال ۹۸ بقاع متبرکه استان برای ورود گردشگران باز است و طرح نشاط بهاری در این بقاع برگزار می شود. 
وی با اشاره به برگزاری اعتکاف در گیلان، بیان کرد: در ایام اعتکاف مسابقه نماز طبق تفاهمنامه بین تبلیغات اسلامی استان، اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان و ستاد اقامه نماز استان در گیلان برگزار می شود. 
رئیس ستاد اقامه نماز گیلان، خواستار آماده سازی نمازخانه های بین راهی برای مسافران و گردشگران نوروزی توسط فرمانداران و شهرداران استان شد و تصریح کرد: ائمه جماعات تلاش کنند در ایام نوروز مساجد برای اقامه نماز مسافران باز باشد. 
حجازی در ادامه به کسب رتبه سوم ستاد اقامه نماز گیلان در کشور خبر داد و یادآور شد: سال آینده بیست و هشتمین اجلاس نماز در استان گلستان برگزار می شود. 
وی، مشخص کردن حد ترخص و حد شرعی برای اقامه نماز مسافران را از موضوع های مهم برای شهر رشت دانست و اظهار کرد: نیاز است شهرداری رشت با همکاری دستگاه های متولی در زمینه مذکور اقدام کند. 
رئیس ستاد اقامه نماز گیلان به تشکیل خیران مسجدساز گیلان اشاره کرد و گفت: آیین نامه خیران مسجدساز استان تدوین شده است.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی