آخرین اخبار :
  • منتشر شده در شنبه, 29 دی 1397 11:17

میزبانی ساری و رامسر از سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر

 
 
 

سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر همزمان با تهران، در 2 شهر مازندران نیز برگزار می‌شود.
معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه مازندران امسال هم میزبان مهم‌ترین رویداد سینمایی کشور خواهد بود، گفت: پس از پیگیری‌ها برای میزبانی از اکران فیلم‌های این دوره جشنواره فیلم فجر، طبق تفاهمنامه با دبیر این جشنواره، مقرر شد که در روزهای برگزاری جشنواره، تعدادی از فیلم‌های راه یافته به فجر در ساری و رامسر اکران شوند.
محمد محمدی افزود: سینما سپهر ساری و سینمای هتل رامسر محل اکران فیلم‌های جشنواره فجر هستند. سال گذشته سینما سپهر ساری و سینما شقایق نوشهر میزبان علاقه‌مندان به سینما و فیلم‌های جشنواره فجر بودند. وی افزود: انتخاب فیلم‌ها برای اکران در استان‌ها با دبیرخانه جشنواره است و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، نقشی در روی پرده رفتن فیلم‌ها ندارند اما پیشنهادهای خود را برای فیلم‌هایی که به مازندران فرستاده می‌شوند به دبیرخانه ارائه کردیم. معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: یکی از درخواست ها و پیشنهادهای مهم ما برای برگزاری جشنواره فجر در مازندران، اکران فیلم های دو سینماگر مازندرانی حاضر در جشنواره است. محمدحسین مهدویان با فیلم «ماجرای نیمروز 2» در بخش اصلی جشنواره و یاسر طالبی با فیلم مستند بومی «دلبند» در بخش مستند از کارگردانان مازندرانی هستند که جشنواره جهانی فیلم فجر حضور دارند.
وی با اشاره به استقبال چشمگیر مازندرانی‌ها از اکران فیلم‌های جشنواره جهانی فجر در سال گذشته، اظهار داشت: پارسال حدود 20 هزار مازندرانی در سانس‌های مختلف طی 10 روز برگزاری جشنواره در دو سینمای ساری و نوشهر حضور یافتند که اتفاقی بی‌سابقه بود و نشان داد که ظرفیت برگزاری این رویدادها و میزان استقبال از آن در مازندران بسیار بالاست.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی