• منتشر شده در پنج شنبه, 20 دی 1397 11:45
شادمان فرماندار نور اعلام کرد

اختصاص 50 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل کمربندی نور

 
 
 
 

فرماندار شهرستان نور از اختصاص 50 میلیارد و 377 میلیون تومان اعتبار برای تکمیل طرح ملی کمربندی نور- رویان بعد از 14 سال خبر داد.
کمربندی نور به رویان 9 کیلومتر طول دارد که بعد از 14 سال از آغاز اجرای آن حدود هفت کیلومتر ساخته شد.
علی شادمان اعلام کرد: با ابلاغ اعتبار 50 میلیارد و 377 میلیون تومان از منابع ملی، آخرین مسیر باقی مانده از کمربندی نور به رویان به طول یک هزار و 800 متر تکمیل می‌شود.
وی افزود: هم اکنون مراحل انتخاب پیمانکار برای اجرای این پروژه در حال انجام است و در صورتی که مشکلی رخ ندهد، فاز آخر آن تا 18ماه آینده به صورت کامل به بهره‌برداری می‌رسد.
فرماندار نور یکی از مشکلات مهم نیمه تمام ماندن کمربندی را مشکل تملک زمین‌های مسیر دانسته و گفت: موافقت صاحبان این اراضی کسب شده و مشکل تملک زمین‌های مسیر این کنارگذر از ابتدای گلنددرود تا کمربندی ونوش نیز رفع شده است.
شادمان همچنین از تکمیل راه ساحلی شهر نور به طول چهار کیلومتر تا پایان امسال خبر داد و گفت: بخش عمده‌ای از این مسیر آماده شده و با اتمام ساخت 2 پل موجود، مسیر آماده بهره‌برداری می‌شود.
وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این محور از یکسال پیش آغاز شد، افزود: با تکمیل و بهره‌برداری این راه ساحلی، ترافیک این شهر در تعطیلات نوروزی و تابستان کاهش خواهد یافت.
فرماندار نور همچنین از اختصاص 10 میلیارد تومان اعتبار ملی برای تعریض مسیر چمستان به نور خبر داد و اظهار داشت: مراحل مناقصه این پروژه انجام شد و پیمانکار این طرح نیز هفته آینده عملیات اجرایی این طرح را آغاز خواهد کرد.
مقاوم بودن ساخت‌وسازهای گرگان 
در برابر ریشترهای متعارف زلزله
سرپرست مسكن و ساختمان اداره كل راه و شهرسازی استان گلستان بر لزوم ارتقای فرهنگ ساخت و ساز اعلام کرد که ساخت‌وسازهای گرگان در برابر ریشترهای متعارف زلزله هیچ مشکلی ندارند.
اسدالله پناه یزدان، اظهار کرد: نظارت بر ساخت و ساز در گرگان و در سطح استان گلستان نسبت به گذشته افزایش داشته است ساخت‌وسازهای گرگان در برابر ریشترهای متعارف زلزله هیچ مشکلی ندارند. وی، ارتقای سواد سازندگان واحدها را یکی از موارد مهم خواند و تصریح کرد: ایراد جزئی در تمامی اصناف وجود دارد و اشتباهات فقط مختص مهندسان نیست. سرپرست مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان تاکید کرد: هرگونه آگهی در زمینه پیش فروش واحد باید از طریق راه و شهرسازی استان و بر اساس آئین نامه ابلاغی مجوز بگیرند.
۱۰ درصد ارزش اقتصادی محصولات 
در بخش کشاورزی است
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اعلام کرد که مازندران با3/1درصد اراضی کشاورزی ۱۰ درصد ارزش افزوده اقتصادی را به خود اختصاص داده است.
عزیزاله شهیدی فر در جلسه بانک زمین گفت: نگرانی‌هایی در زمینه اراضی بانک زمین داریم و در شرایط فعلی که بحث اقتصاد مقاومتی مطرح است، مازندران یکی از خواست‌های اصلی تولیدات کشاورزی به شمار می‌رود و باید به اشتغال و تولیدات کشاورزی اهمیت زیادی دهیم. 
وی افزود: مازندران با 3/1 درصد اراضی کشاورزی کشور هشت درصد تولید کشور را به خود اختصاص داده است و ۱۰ درصد ارزش محصولات اقتصادی را به خود تخصیص داده است. شهیدی فر با بیان اینکه احیای زمین شش هزار هکتاری در قالب بانک زمین در شرق استان در توسعه کشاورزی و اقتصاد استان موثر است، گفت: توسعه کشت محصولات گلخانه‌ای باید مورد توجه قرار گیرد. وی خواستار واگذاری اراضی کشاورزی زمین به  فارغ‌التحصیلان کشاورزی و اهالی بومی منطقه شد.
مرندی، نماینده سازمان امور اراضی کشور نیز با بیان اینکه ۱۸ هزار و ۴۰۰ هکتار از اراضی شرق بهشهر در قالب سند به شرکت توسعه عمران واگذار شده است، گفت: این زمین باید با کمترین هزینه احیا شود و با افرادی که از سوی جهاد کشاورزی معرفی می‌شوند، واگذار شود.
وی با عنوان اینکه بحث‌های مختلفی درباره زمین‌های مدنظر انجام شده است افزود: بانک زمین فقط یک مجری زیرساخت برای اراضی دولتی است. مرندی یادآور شد: در زمینه محیط زیست برای بانک زمین مصوبه دولت تهیه شده است و تاکنون ۷۰ هکتار به گردشگری، ۱۰۰ هکتار به سازمان آبادگران از اراضی واگذار شده است. نماینده سازمان امور اراضی کشور تصریح کرد: در سال ۹۵ نیز تصمیمات مختلفی درباره بانک زمین گرفته شد و نقشه برداری اراضی صورت گرفت و تکلیف مصوبه هیئت وزیران و تغییر کاربری ۱۲ هزار مشخص شده است.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی