• منتشر شده در چهارشنبه, 19 دی 1397 11:40

برق‌رسانی به روستاهای زیر 10 خانوار گیلان

 
 
 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان گفت: برق رسانی به روستاهای زیر 10 خانوار پس از تامین اعتبار به ترتیب اولویت در دستور کار است. 
مهندس جمشید طالبی در جلسه  توزیع برق گیلان افزود: تعداد 732 پروژه برق رسانی شهری و روستایی در خصوص احداث و اصلاح شبکه فشار ضعیف هوایی و زمینی، شبکه فشار متوسط هوایی و زمینی و نصب ترانسفورماتور های هوایی، زمینی و کمپکت (برای تقویت ولتاژه شبکه )  و تبدیل سیم مسی به کابل خودنگهدار جمعا به مبلغ بیش از 390 میلیارد ریال و 3 پروژه (تامین برق روستایی ) به مبلغ بیش از 11 میلیارد ریال در دهه مبارک فجر افتتاح و به بهره برداری می‌‌رسد. 
وی افزود: در راستای تحقق شعار دولت تدبیر و امید مبنی بر محرومیت زدایی و ارائه خدمات به مناطق محروم، سعی شد 3 روستا که در مناطق صعب‌العبور و کوهستانی شهرستانهای تالش و رودبار قرار دارند ، تامین برق شان در دست اقدام قرار گیرد.   
طالبی از برق رسانی به 63 خانوار روستایی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد و تصریح کرد: از این تعداد، روستاهای برون بالا و وسی از توابع شهرستان تالش و روستای گردلات از توابع شهرستان رودبار بوسیله انرژی خورشیدی تامین برق می شوند. 
وی با اشاره به اینکه تاکنون 2هزار و 557روستای گیلان از نعمت برق بهره‌مند هستند، خاطرنشان کرد: تمامی روستاهای بالای 20 خانوار طبق سرشماری سال 85 در سال 1389 برق دار شدند و در حال حاضر برق رسانی به روستاههای زیر 10 خانوار پس از تامین اعتبار به ترتیب اولویت و درصورت اخذ مجوز از سازمان منابع طبیعی در دستور کار است. 
مدیرعامل شرکت توزيع نيروي برق استان گيلان گفت: در حال حاضر بيش از يک ميليون و 400 هزار مشترک دارد که از اين مقدار حدود 78 درصد کل مشترکين را ، مشترکين خانگي تشکيل مي دهند و بيشترين فراواني را در سطح استان گيلان به خود اختصاص داده اند.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی