آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 13 آذر 1397 09:40

مرمت و بهسازی ۷ پروژه در بافت تاریخی گرگان

 
 
 

مدیر‌کل راه و شهرسازی استان گلستان نوید داد که  7 پروژه در بافت تاریخی محدوده های مرکزی شهر گرگان تا پایان سال مرمت و بهسازی می‌شود.

حسین محبوبی اظهار کرد: هفت پروژه با هدف مرمت و بهسازی در بافت های تاریخی محدوده های مرکزی شهر گرگان اجرایی می شود. وی افزود: این پروژه‌ها شامل بهسازی تکیه نو دوشنبه‌ای، بهسازی تکایای ضلع شرقی میدان پاسرو، بهسازی جداره تکیه و ضلع شرقی مرکز محله نعلبندان، حذف الحاقات و بهسازی امامزاده نه تن، مرمت اضطراری مسجد تاریخی صالحیه سرچشمه، ساماندهی و بهسازی ضلع غربی محله دربنو و ساماندهی و بهسازی محوطه غربی مدرسه تاریخی صالحیه در سرچشمه گرگان است.
محبوبی هدف از اجرای این پروژه‌ها را بهره‌برداری و ایجاد ایجاد گردش اقتصادی جهت منافع اهالی ساکن در بافت و تشویق آن‌ها جهت سرمایه‌گذاری در بهسازی املاکشان ذکر کرد. دبیر ستاد باز آفرینی شهری  استان گلستان گفت: بابت اجرای پروژه‌های مرمتی اشاره شده ۱۲ میلیارد ریال از محل  اعتبار ملی  تخصیص داده شده که در شرف انعقاد قرارداد است و به زودی عملیات اجرایی آن شروع می‌شود.


خسارت سنگین سیل
 به روستاها و شهر رامسر
سیل مهرماه خسارات سنگینی به روستاها و شهر رامسر وارد کرد و انتظار جبران خسارات را داریم.

محمد آزاد  فرماندار رامسردر جلسه کمیته برنامه‌ریزی با بیان این مطلب  گفت: ستاد بحران از دقایق اولیه بصورت شبانه روزی با بررسی نقاط آسیب دیده و رفع مشکلات اقدامات خوبی انجام داد. وی افزود: سیل به رودخانه‌ها اراضی و مسکن و ابنیه ها آسیب‌های جدی وارد کرد و در مقایسه با مدت مشابه مهر و آبان حدود ۲۰۰ میلی متر افزایش بارندگی داشتیم. نماینده عالی دولت در شهرستان رامسر تصریح کرد: تهدیدات بالقوه و بالفعل رانش و ریزش در برابر ما وجود دارد و ریزش کوه باعث انسداد جاده جواهرده شده بود که به همت اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مسیر بازگشایی شد. وی افزود: دستگاه‌های اجرایی با آموزش و آگاهی به  مردم و پیگیری نقاط آسیب دیده سبب تسهیل کارها شوند و از خسارات بعدی که بر اثر بارندگی‌های اخیر وارد می‌شوند جلوگیری کنند. وی گفت: مدیران به صورت شبانه روزی پای کار بوده تا نسبت به حل مشکلات که سبب اقتدار نظام و دولت می شودجوابگو باشند و برخی مدیران را از لحاظ اداری، اخلاقی و کوتاهی که سبب خسارات سنگینی 
می شود، نمی بخشم.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی