• منتشر شده در چهارشنبه, 07 آذر 1397 11:46

‌برای کاهش پدیده طلاق راهکار ارائه دهید

 
 
 

نماینده ولی‌فقیه در گیلان، از شورای فرهنگ عمومی گیلان خواست تا ‌برای کاهش پدیده طلاق و خشونت‌های کلامی در استان راهکارهای خوبی را ارایه دهد.
آیت‌الله رسول فلاحتی  در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اظهار داشت: این شورای ضمن برنامه‌ریزی برای کاهش پدیده‌هایی نظیر طلاق و خشونت کلامی در جامعه می‌تواند برای حل این معضلات راهکارهای مناسبی را ارائه دهد.
نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه برای رفع معضلات اجتماعی باید از اندیشه‌هایی که ریشه در باورهای دینی مردم دارد استفاده کرد افزود: در حال حاضر بسیاری از دلسوزان نظام، عملکرد شورای فرهنگ عمومی گیلان را رصد می‌کنند و از این مجموعه انتظارات ویژه‌ای دارند.
آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه برای ایجاد کارکردهای درست یک فرهنگ در جامعه باید اندیشه‌ها مهندسی شوند تصریح کرد: برای فرهنگ‌سازی و هدایت افراد جامعه در یک مسیر مشخص و حذف باورها و عادت‌های نادرست باید راهبردهای لازم از سنین کودکی و پایه در بین کودکان اجرایی شود.
وی به بررسی عمده‌ترین مسائل حوزه فرهنگی در شورای فرهنگ عمومی گیلان تأکید کرد و ابراز داشت: برای اجرای کامل و درست مصوباتی که در شورای فرهنگ عمومی استان گیلان به تصویب می‌رسند باید نتایج این جلسات و تصمیمات اتخاذ شده به اطلاع شهروندان و عموم مردم برسد.
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان تغییر باورها و رفتارهای غلط در یک جامعه را نیازمند سعه‌صدر و اجرای مهندسی فرهنگی دانست و بیان داشت: برای این هدف باید در ابتدا بر روی تعمیق فرهنگ دینی مردم کار شود سپس در مرحله بعدی باید در مورد مسائل بومی یک جامعه و گسترش آن اقدام کنیم.
امام جمعه رشت اجرای تمامی فرهنگ‌ها را بدون در نظر گرفتن مسائل دینی و اعتقادی جامعه رد کرد و بیان داشت: برنامه‌ریزی برای حل مسائل به صورت موضوع محور و تلاش برای تحکیم بنیان خانواده از طریق کاهش پدیده طلاق و خشونت‌های کلامی از جمله اهداف شورای فرهنگ عمومی است.
وی ضمن تأکید بر حرکت اندیشه‌های فرهنگ عمومی جامعه بر مدار دینداری و روحیه بسیجی افزود: از هر اندیشه‌‌ای که شکل‌گیری باورهای دینی و هنجارهای مردم دخیل است باید به نحو شایسته‌ای در مسیر حل معضلات عدیده جامعه به‌ویژه در حوزه تحکیم خانواده استفاده کرد.
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به مسأله کشف حجاب در داخل خودروهای سواری نحوه برخورد مناسب با چنین اتفاقاتی را برشمرد و عنوان کرد:‌ از نیروهای مخلص پلیس انتظار داریم در برخورد و مواجهه با چنین اقداماتی در سطح شهرها نسبت به تذکر لسانی اقدام کنند.
5 آذر سند حماسه‌آفرینی گرگانی‌ها
 در انقلاب است
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان «۵ آذر» سند محکم حماسه‌آفرینی گرگانی ها در پیروزی انقلاب اسلامی خواند.
حجت‌الاسلام نورالله ولی نژاد درباره قیام مردم گرگان در روز پنج آذر که روز ملی گرگان نامگذاری شد، گفت: در سال‌های گذشته روز ۲۰ شهریور ماه به عنوان روز گرگان نامیده می‌شد اما از امسال  روز پنج آذر به نام روز گرگان نام‌گذاری شده و من بر این باورم که هیچ روزی برای روز گرگان بهتر و شایسته‌تر از روز پنج آذر نیست.
وی افزود: در روز پنجم آذر سال ۵۷ مردم گرگان با اهدای شهدا و با خلق حماسه وفاداری خود را به قرآن، دین، پیامبر اکرم (ص) و حضرت امام راحل (ره) و هچنین نفرت خود را از آمریکا، اسراییل و ساواک اعلام کردند.
حجت الاسلام ولی نژاد با بیان اینکه پنج آذر در تاریخ جمهوری اسلامی ایران سند محکم و مستحکم حماسه‌آفرینی گرگانی هاست، اظهار کرد: مردم گرگان توانستند در این روز سند ماندگاری خلق کنند که نسل‌های آینده به آن روز و مردم آن روز مباهات کنند.
وی افزود: باید حماسه‌آفرینی‌های این روز را به نسل جدید منتقل کرده و همه دستگاه‌ها تلاش کنند تا این سند افتخار در کشور شناخته شود.
حجت الاسلام ولی نژاد گفت: نام پنج آذر نباید تنها به یک بیمارستان و خیابان ختم شود بلکه باید با برگزاری برنامه‌های مناسب در سطح شهر بزرگداشت این روز برگزار شود.
وی با بیان اینکه از واقعه پنج آذر به‌راحتی نمی‌توان عبور کرد، اظهار کرد: در آن روزگاری که از استبداد شاه در کشور بوی خون راه می‌افتاد، زبان را می‌بریدند و قلم‌ها را می‌شکستند، مردم گرگان با تقدیم شهدا، آزادی را برای یک ملت و تاریخ به ارمغان آوردند و این روز بزرگ (۵ آذر) تاریخ روشن و محکم مردم گرگان است و خواهد بود و بهترین روزی است که می‌توان آن را روز گرگان نامید.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی