• منتشر شده در شنبه, 26 آبان 1397 07:10

آغاز مدیریت «بقایی» بر صنایع چوب و کاغذ مازندران

 

 
 
 
 

شرکت چوب و کاغذ مازندران که یکی از واحدهای بزرگ کارفرمایی در مرکز استان است، با رفتن «مهندس آهی» به دستان «مهندس بقایی» معاون بازرگانی این شرکت سپرده شد.
گفتنی است شركت صنايع چوب و كاغذ مازندران بزرگترين توليد كننده كاغذ در ايران با ظرفيت مجموعاً 175 هزار تن شامل 90 هزار تن كاغذ روزنامه و چاپ و تحرير و 85 هزار تن كاغذ فلوتينگ است که در سال 1376 با ميزان سرمايه گذاری  ۶۰۰ ميليون دلار آمريكا شامل سرمايه‌گذاری ريالی و ارزی و هزينه‌های فاينانس در قالب شرکت سهامی عام افتتاح و راه‌اندازی شد.
این شرکت در سال‌های اخیر با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کرد و حتی احتمال تعدیل نیرو و یا تعطیلی کامل آن نیز به گوش می رسید. امیدواریم با دستان تدبیر مهندس بقایی، مشکلات مدیریت شود و  خطر بیکاری از سر جوانان مرکز استان رفع شود.
نگاه کارمندی به معلمان کارآیی نظام آموزشی را پایین می‌آورد
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است با انتقاد از اینکه؛ نه طرح رتبه بندی معلمان اجرا شده و نه فرهنگیان حقوق و مزایای ویژه‌ای دارند، تاکید کرد که نگاه کارمندی به معلمان، کارآیی نظام آموزشی را پایین می‌آورد.
اسدالله عباسی درباره ضرورت تدوین و تصویب قانون خاص اداری مالی برای فرهنگیان گفت: اکثر کارمندان غیر از حقوق و مزایایی که قانون خدمات کشوری مشخص کرده، از مزایای دیگری نیز برخوردار هستند همچون رفاهیات، حق مسکن، حق ماموریت و غیره؛ ولی معلمین با حقوق ثابت و بودجه‌ای که سالیانه برای آنها بسته می‌شود و با افزایش اندک هر ساله آن گذران امر می‌کنند.
نماینده مردم رودسر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توجه خاصی به قشر فرهنگیان نمی‌شود، افزود: کار فرهنگیان ویژه است و نمی‌توان آنها را با هیچ سازمان و نهاد و دستگاهی مقایسه کرد؛ تنها با آموزش عالی قابل مقایسه است که آنها هم شرایط خاص خود را دارند و حتی کارکنان وزارت علوم به صورت ویژه دریافتی دارند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه سطح منزلت اجتماعی و حقوق اساتید دانشگاه نیز به صورت خاص تعریف شده، ادامه داد: رتبه‌بندی‌های اساتید از مربی تا استاد تمامی است ولی در مورد معلمان، نه طرح رتبه بندی معلمان اجرا شده و نه حقوق و مزایای ویژه‌ای دارند و تنها به صورت کارمندی است که اصلا با نوع فعالیت آنها تطابق ندارد و باعث می‌شود انگیزه‌های معلمی کاهش پیدا کند و بهره‌وری و کارآیی در نظام آموزشی را پایین آورد.
دوری نسل جوان از کتاب 
خسارت برای کشور است
نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی گفت: فاصله گرفتن جوانان و نوجوانان از کتاب خسارتی برای کشور است.
علیرضا ابراهیمی اظهار کرد: باوجود تلاش‌های انجام شده هنوز سرانه مطالعه کشور با استانداردها فاصله دارد.
نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی که معتقد است کشور در حوزه چاپ و نشر مشکل ندارد، افزود: تمام مشکلات ما در حال حاضر بر عدم مطالعه است.
وی از اعتبار محدود نهاد کتابخانه عمومی کشور انتقاد کرد و گفت: اعتبار امسال این دستگاه ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است که با توجه به نوع فعالیت و اهمیت این دستگاه اعتبارات در نظر گرفته شده، بسیار ناچیز است.
ابراهیمی مساله حقوق و معیشت کتابداران را از دیگر مشکلات نهاد کتابخانه‌ها دانست و اضافه کرد: علی رغم پیگیری‌های انجام شده این مشکلات هنوز مرتفع نشده است.
وی ادامه داد: امیدواریم در بودجه ۹۸ رشد بیشتری اعتبارات برای این دستگاه را شاهد باشیم همچنین تخصیص نیم درصد اعتبار شهرداری‌ها که برای کمک به وضعیت مالی نهاد کتابخانه‌ها بسیار موثر خواهد بود. نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی در بخشی دیگر از سخنانش به مشکلات اقتصادی و تحریم‌های کشور اشاره کرد و افزود: امروز کشور در شرایط متفاوتی قرار دارد به همین خاطر باید تمام توجه‌مان را به حل مسائل کشور معطوف کنیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی