• منتشر شده در سه شنبه, 22 آبان 1397 08:36

مرد پنجه طلای ایران سفیر فرهنگ غذاهای ایرانی در مالزی

 

 
مرد پنجه طلای ایران
سفیر فرهنگ غذاهای ایرانی در مالزی
 
 
 

استاد مصطفی مرتضایی، از جمله سرآشپز‌های موفق و با تجربه در عرصه هنر آشپزی و رستوران داری است که این روزها به فرهنگ سازی غذاهای ایرانی به دیگر اقوام و ملل پرداخته است. وی جوان موفق اهل 
صومعه سرا است که این روزها در کشور مالزی، به فرهنگسازی غذاهای ایرانی پرداخته است.

در حال حاضر در کشور مالزی ترویج غذای ایرانی را به عهده دارم و جالب است بدانید قورمه سبزی، لوبیاپلو، قیمه، زرشک پلو ، کوبیده و حتی غذای شمالی میرزا قاسمی بسیار مورد توجه مردمان مالزی قرار گرفته است.

از صومعه سرا تا به مالزی
من نسبت به استان گیلان و زادگاهم بسیار تعصب خاص و زیادی دارم و خیلی خوشحالم که تا به امروز به جایگاهی رسیده ام که می‌توان کیلومترها آن طرف تر تبلیغ غذاهای ایرانی را در کشورها و شهرهای مختلف کنم و خیلی دوست دارم در این راستا به عنوان سفیر فرهنگی غذاهای ایرانی برای شناخت هر چه بیشتر غذاهای ایرانی در کشورهای مختلف جهان گام اساسی بردارم.

مرد پنجه طلای ایران لقب گرفته ام
لقبی که به من داده شده است، مرد پنجه طلا است و البته اینگونه نبوده است که به راحتی بتوانم به این جایگاه برسم و این زحمت سال‌های بسیار زیاد است که من برای رسیدن به چنین جایگاهی زحمت کشیده ام. من در شهرهای مختلف ایلام، اصفهان، بندر امام، ماهشهر، نطنز، تهران و... کار کرده ام و امروزه هدف نهایی من راهیابی به کشورهای جهان است.

خلاقیتم مزه دار کردن غذاها است
مهمترین تخصص من در عرصه آشپزی طعم دار کردن غذا است. هنری که شمالی‌ها خوب به آن مسلط هستند و همیشه سعی کرده ام با چاشنی خلاقیت، طوری غذاها را مزه دار کنم که فرد با خوردن آن احساس خوشایندی داشته باشد.

چاشنی عشق بر تجربه و علم آشپزی اولویت دارد
من معتقدم چاشنی عشق مقدم و اولویت بر تجربه و علم آشپزی دارد. تا عاشق این هنر نباشی نمی‌توانی به آن صورت دلخواه پیشرفتی داشته باشی. من زمان زیادی را برای درست کردن غذاها می‌گذارم و همین باعث شده تا دیگران نسبت به دستپخت من احساس رضایت داشته باشند.

ترویج غذاهای ایرانی در مالزی
در حال حاضر در کشور مالزی ترویج غذای ایرانی را به عهده دارم و جالب است بدانید قورمه سبزی، لوبیاپلو، قیمه، زرشک پلو ، کوبیده و حتی غذای شمالی میرزا قاسمی بسیار مورد توجه مردمان مالزی قرار گرفته است.

کوالالامپو بهشت غذاهای جهان است
کشور مالزی و شهر کوالالامپور، به بهشت غذاهای جهان معروف است و خانه‌های اینجا معمولا آشپزخانه ندارند و مردم برای خورد و خوراک به رستوران می‌آیند و تنوع غذایی در این کشور بسیار بالا است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی