• منتشر شده در دوشنبه, 21 آبان 1397 08:39
استاندار گیلان:

کاهش آسیب‌های اجتماعی با فرهنگ مطالعه ارتباط مستقیم دارد

 
 
 
 
 
 استاندار گیلان کاهش آسیب‌های اجتماعی در هر جامعه را مرتبط با فرهنگ مطالعه آن سرزمین دانست.
مصطفی سالاری، دیروز در آیین تکریم از مقام کتابداران، کتابخوانان و حامیان فرهنگ کتابخوانی که از سوی اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان برگزار شد، افزود: هر کجا فرهنگ مطالعه ارتقا یافته و بیشتر کتاب خوانده می‌شود، آسیب‌های اجتماعی در آن جامعه کمتر است.
وی ضمن تاکید بر ترویج خوانش کتاب‌های الکترونیک در جامعه گفت: جامعه رو به رشد را می‌توان با جایگاه کتاب در آن جامعه سنجید و جامعه‌ای که مردم آن بیشتر اهل کتاب باشند، جامعه‌ای سالم‌تر خواهد بود.
سالاری سرانه فضای فیزیکی مطالعه را تنها یکی از ابزارهای ترویج کتابخوانی دانست و تاکید کرد: می‌بایست از فضای کنونی مطالعه استان بیشترین بهره‌برداری صورت گیرد.
استاندار گیلان ضمن تاکید بر پرداخت سهم نیم درصد شهرداری‌ها به کتابخانه‌های عمومی، از شهرداران خواست تنها به این موضوع محدود نشده و حمایت ‌خویش را در راستای ترویج فرهنگ مطالعه گسترده‌تر کنند.
سالاری ضمن تاکید بر گسترش استفاده از کتاب‌های الکترونیک گفت: اگرچه کتاب خواندن به شیوه کلاسیک دلچسب‌تر است، اما بهتر است از ابزار مدرن نیز در راستای گسترش فرهنگ کتابخوانی استفاده کرد. آیین تکریم از مقام کتابداران، کتابخوانان و حامیان فرهنگ کتابخوانی از سوی اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان به مناسبت در پیش بودن بیست و چهارم آبان ماه، روز کتاب و کتابخوانی در استانداری گیلان برگزار شد. گفتنی‌ست، سرانه فضای مطالعه کتابخانه‌ای گیلان برای هر یکصد نفر، یک متر و 20 سانتی متر است. سرانه فضای مطالعه کتابخانه‌ای برای هر یکصد نفر در ایران، دو متر مربع و مطابق استاندارد جهانی هشت متر مربع است.  استان گیلان هم اکنون دارای 107 باب کتابخانه عمومی در 16 شهرستان و میزبان بیش از 60 هزار نفر عضو فعال است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی