آخرین اخبار :
  • منتشر شده در یکشنبه, 13 آبان 1397 11:39

میزبانی مازندران از نشست شورای نمایندگان دائم سازمان اکو

 
 
 

دویست و سی و چهارمین نشست شورای نمایندگان دائم سازمان اکو به میزبانی راه آهن جمهوری اسلامی ایران در ساری برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، حسن خیریانپور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران با اشاره به این خبر زمان برگزاری این نشست را 14 و 15 آبان ماه جاری اعلام کرد.
وی گفت که این نشست در راستای تقویت دیپلماسی اقتصادی و تبیین نقش و جایگاه مازندران در این استان برگزار می‌شود و احمد حسین زادگان سرپرست استانداری مازندران هم سخنران افتتاحیه این نشست خواهد بود.
خیریانپور توضیح داد: در این نشست هیات 45 نفره متشکل از دبیرکل و اعضای دبیرخانه سازمان اکو و سفرای 9 کشور عضو این سازمان، مدیران ارشد وزارت امور خارجه و نیز راه آهن جمهوری اسلامی ایران شرکت خواهند کرد.
وی افزود: هیات‌هایی از کشورهای افغانستان، آذربایجان، قزاقستان، جمهوری اسلامی ایران، قرقیزستان، پاکستان، تاجیکستان، ترکیه، ترکمنستان و ازبکستان در این نشست حضور می یابند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران بازدید از ایستگاههای راه آهن ورسک، شیرگاه، ساری و بندر امیرآباد بهشهر را از برنامه‌های حاشیه‌ای نشست شورای نمایندگان دائم سازمان اکو در مازندران اعلام کرد.
بکارگیری نرم افزار OPEN CPN جهت نظارت بر عملکرد شناورها در بندر امیرآباد
برای اولین بار در سطح بنادر شمالی کشور و با استفاده از نقشه های رستر منطقه شرق خزر و بکارگیری نرم افزار OPEN CPN شناورهای متردد به بندر نظارت می‌شوند.
بندر امیرآباد برای اولین بار در سطح بنادر شمالی کشور اقدام به تهیه سامانه آنلاین مونیتورینگ شناورهای موجود در لنگرگاه ورودی و حوضچه های بندر بر اساس ماژول AIS نموده که با اتصال آن به شبکه بندر و همچنین تولید رستر چارت منطقه خزر و بندر امیرآباد اقدام به راه اندازی نرم افزار OPEN CPN جهت تمامی قسمت های مرتبط با فعالیتهای دریایی نموده است. از طریق این نرم افزار می توان با سهولت هرچه بهتر نسبت به کار بر روی نقشه، ثبت موقعیت، اندازه‌گیری فواصل و همچنین مشاهده و نظارت بر عملکرد شناورهای متردد در حوزه استحفاظی بندر در رایانه‌های متصل به شبکه بندر مونیتورینگ مناسب صورت پذیرد.
ورود نخستین محموله دام زنده از پایانه ریلی اینچه‌برون به کشور
نخستین محموله دام زنده از پایانه ریلی اینچه‌برون وارد کشور شد.
محمدرضا قربانی مدیر کل راه آهن شمال شرق ۲ با اعلام این مطلب در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نخستین محموله دام زنده از قزاقستان و از طریق خط آهن بین المللی قزاقستان - ترکمنستان - ایران و پایانه ریلی اینچه برون گنبدکاووس وارد گلستان شد. وی افزود: این محموله شامل ۴۰۰ رأس گوسفند زنده است که توسط یک شرکت گلستانی وارد کشور شد.
قربانی ادامه داد: این محموله، پس از گذراندن مراحل قانونی و قرنطینه در گمرک اینچه برون، چهارشنبه در ایستگاه پتروشیمی راه آهن در حوالی شهر آق قلا تخلیه شد.
وی تصریح کرد: طبق قرارداد منعقد شده، بین شرکت واردکننده و کشور قزاقستان ۱۰ هزار راس گوسفند زنده به مرور تا پایان سال از طریق پایانه ریلی اینچه برون وارد گلستان می شود.
ساخت پل تخریب شده نوشهر بر اثر سیل
فرماندار نوشهر با تاكيد بر نظارت مديران دستگاه‌ها بر اجراي پروژه‌ها از مدیران خواست نظارت آنان بر پروژه‌هاي نيمه‌تمام بیشتر 
باشد. 
عبدالصمد صفرنژاد در خصوص پل تخريب شده كمربندي نوشهر كه بر اثر سيل دچار خسارت شده بود گفت: هم اکنون پیمانکار سازنده این پل انتخاب و کارگاه آن هم تجهیز شده است و طبق وعده‌های داده شده قرار است این پل تا پایان امسال ساخته شود. 
فرماندار نوشهر با بيان اينكه دولت برای بازسازی پل تخریب شده حدود 35 میلیارد راله اعتبار ابلاغ کرد، يادآور شد: هرچند این میزان اعتبار با توجه به حجم سنگین خسارت ها در نوشهر رقم قابل قبولی نبوده اما نامه‌نگاری و پی گیری‌های فراوانی در این زمینه انجام گرفته که امید است  نتیجه بخش باشد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی