آخرین اخبار :
  • منتشر شده در یکشنبه, 01 مهر 1397 10:52

رییس جمهوری امروز به نیویورک می‌رود

 
 
 

حسن روحانی رییس جمهور کشورمان طبق سنوات گذشته، امسال نیز جهت شرکت در هفتاد و سومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر خواهد کرد.
پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور، در همین رابطه و درخصوص برنامه‌های این سفر گفت: آقای روحانی در نیویورک علاوه بر سخنرانی در مجمع عمومی، سخنرانی دیگری نیز در اجلاس صلح برای بزرگداشت نلسون ماندلا در صحن عمومی سازمان ملل خواهد داشت. اسماعیلی جلسه با مدیران ارشد و نخبگان رسانه‌ای حاضر در نیویورک، نشست با جمعی از نخبگان سیاست خارجی و نیز دیدار با تعدادی از رهبران جوامع اسلامی در امریکا را از دیگر برنامه‌های رییس جمهور در این سفر اعلام کرد. وی همچنین از مصاحبه با برخی رسانه‌های بین‌المللی و نیز برگزاری کنفرانس خبری عمومی در انتهای سفر خبر داد و افزود: آقای روحانی طی سفر به مقر سازمان ملل با تعدادی از سران کشورهای حاضر در مجمع عمومی، دبیرکل سازمان ملل و نیز برخی رؤسای سازمان‌های بین‌المللی دیدار و گفتگو خواهد کرد. به گفته معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور، بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، آقای روحانی عصر چهارشنبه چهارم مهر نیویورک را به سوی میهن اسلامی ترک خواهد کرد.
مسئولان با مسأله امر به معروف بیگانه‌اند
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان‌ با بیان اینکه عموم جامعه با مسأله امر به معروف و نهی از منکر بیگانه‌اند تاکید کرد که بسیاری از بخش‌های جامعه در حوزه مسائل فرهنگی و اجرای امر به معروف و نهی از منکر بر مبنای تراز انقلاب اسلامی حرکت نمی‌کنند.
حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا شفیعی‌زاده اظهار داشت: مبنای حرکت‌ بسیاری از سازمان‌ها و نهادهای کشور در مسائل اعتقادی بر اساس تراز انقلاب اسلامی پیش نرفته و امر به معروف و نهی از منکر در آن‌ها به حلقه مفقوده تبدیل شده است.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان ابراز داشت: امروز در بسیاری از ادارات و نهادهای ما‌ منکرات در شکل‌ها و شمایل مختلف ریشه دوانده و با اندکی تأمل و بررسی کاملاً مشخص می‌شود که نه‌تنها اغلب آن‌ها در مسیر ارزش‌های انقلاب حرکت نمی‌کنند بلکه عقب نشینی نیز دارند. وی با تأکید بر اینکه زمینه نقش‌آفرینی نیروهای ارزشی انقلاب فراهم نیست بیان داشت: ‌بسیاری از جوانان دلسوز انقلابی که نگران وضعیت فرهنگی جامعه هستند به علت عدم حمایت،‌ انگیزه‌ای برای حضور مؤثر در اجتماع جهت اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر را ندارند. دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان عنوان کرد:‌ شرایط مسائل فرهنگی در کشورمان وضعیت مطلوب و قابل قبولی ندارد و بنده این مسئله و دغدغه‌های اهالی و دغدغه‌مندان این عرصه را بارها در سخنرانی‌ها و از تریبون‌های مختلف به اطلاع متولیان امر رسانده‌ام. 
دفاع مقدس یک موضوع ملی است
معاون اجرایی سپاه کربلا از دفاع مقدس به عنوان هویت ملی یاد کرد و آن را متعلق به همه ملت ایران دانست.
سرهنگ عسگر مجیدی در نشست با خبرنگاران به‌مناسبت هفته دفاع مقدس با گرامیداشت این هفته اظهار داشت: دفاع مقدس یک هویت و اثر ملی است و همه مردم در دفاع مقدس نقشه داشته‌اند.
وی با بیان اینکه دفاع مقدس متعلق به همه ملت ایران است به شرایط شروع جنگ تحمیلی اشاره و اضافه کرد: انقلاب اسلامی منجر به از دست دادن پایگاه استکبار در منطقه شده است و منافع آنان را در منطقه به خطر انداخته است.  سرهنگ مجیدی با عنوان اینکه دشمنان تلاش کردند انقلاب را در روزهای اولیه در نطفه خفه یا از مسیر خارج کنند ادامه داد: امید دشمنان این بود که با اقدامات صورت داده انقلاب را سرنگون کنند و پس از ناامیدی، جنگ را بر کشور تحمیل کردند. 
معاون اجرایی سپاه کربلا با اظهار اینکه در دوران دفاع مقدس همه ملت ایران نقش داشته اند گفت: در جنگ و دوران دفاع مقدس، ابهت ابرقدرت‌ها شکسته شد و انقلاب اسلامی در این دوران صادر شده است. وی یادآور شد: اکنون ایران اسلامی به الگویی در منطقه و جهان تبدیل شده و نگاه کشورهای اسلامی به ایران است و بسیاری از کشورها به برکت انقلاب اسلامی، بیدار شده اند. سرهنگ مجیدی با اشاره به اینکه دستاوردهای امروز مدیون خون شهیدان والامقام و جانفشانی ایثارگران است ادامه داد: اگر امروز در معادلات منطقه‌ای اثرگذار هستیم نتیجه رشادتهای دوران دفاع مقدس است. معاون اجرایی سپاه کربلا تصریح کرد که در حال حاضر دشمن جنگ تمام عیار اقتصادی را شروع کرده است و با مقاومت مردم و درایت و وحدت مسئولان، این جنگ نیز به شکست خواهد انجامید و از این پیچ تاریخی و سرنوشت ساز عبور خواهیم کرد. 
سرهنگ مجیدی به برنامه های هفته دفاع مقدس در استان اشاره و اضافه کرد: بیش از ۵۰ عنوان برنامه در این هفته طراحی شده و برگزاری یادواره شهدای زن مازندران در قائمشهر از جمله برنامه‌ها  است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی