آخرین اخبار :
  • منتشر شده در یکشنبه, 01 مهر 1397 10:51
معاون امور اجتماعی بهزیستی در جلسه توجیهی پایش پرونده های دفتر زنان بهزیستی عنوان کرد

تمامی فعالیت‌های حوزه اجتماعی به صورت گروهی و تیمی انجام می‌شود.

 
 
 
 

جلسه توجیهی پایش پرونده‌های دفتر زنان بهزیستی مازندران با حضور وحید حسین زاده؛ معاون امور اجتماعی و کارشناسان ادارات شهرستان‌ها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی مازندران، حسین زاده ضمن تسلیت ایام شهادت ابا عبدالله الحسین (ع) با اشاره به تغییر رویکرد پایش در سال جاری گفت: با توجه به اینکه تمامی فعالیت‌های حوزه اجتماعی بصورت گروهی و تیمی انجام میشود، سعی کردیم بازدیدها و پایش پرونده‌های حوزه زنان را نیز با رویکردی تیمی و گروهی برنامه ریزی کنیم.

وی با بیان اینکه بر اساس بازخوردهایی که در سالیان گذشته داشتیم این رویکرد را برگزیدیم و نیروهای جوان را نیز در ترکیب تیم جدید در کنار نیروهای با تجربه قرار دادیم، افزود: هدف از پایش در وهله اول آموزش و توانمندسازی همکاران است تا بتوانند ضمن تبادل تجربیات و یادگیری کار گروهی، سازمان را در پیشبرد اهداف، کمک کنند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی مازندران تفاوت استعلامات و نیز ضعف در گزارش‌نویسی را از چالش‌های مهم در پرونده‌های سطح 3 عنوان و خاطرنشان کرد: برای تسریع کار، فرمت مشخصی برای گزارش‌نویسی تدوین شد که از این پس تمامی گزارش‌ها باید منطبق بر آن ارائه شود.

وی افزود: گزارش نویسی‌ها به گونه‌ای باشد که دیگر نیاز به حضور فیزیکی مددکار برای توضیح آن نباشد، در غیر اینصورت گزارش‌ها برگشت داده خواهد شد.

حسین زاده بر لزوم انگیزه بالا، دقت، نگاه ویژه به دور از روزمرگی در بازدیدها و ارائه گزارشات تصریح کرد: پس از بازدیدها، خروجی کار را در غالب گزارشی به روسای ادارات ارائه و نقاط ضعف و قدرت را انتقال دهید.

معاون امور اجتماعی بهزیستی مازندران با اشاره به وضعیت اقتصادی موجود بر عدم قطع مستمری مددجویان تاکید کرد و گفت: از همکارانم بابت اضافه کردن 2300نفر به مستمری بگیران سپاسگزارم و انتظار دارم در ثبت پشت نوبتی‌ها جدیت بیشتری از خود نشان دهید.

وی با اشاره به هدر رفت منابع مالی به دلیل عدم یادگیری مهارت‌های شغلی و ضعف در آموزش خاطرنشان کرد: بر اساس الگوی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در نظر داریم برنامه 48 ساعته آمادگی شغلی و مهارت‌های زندگی را برای مددجویان ارائه کنیم.

حسین‌زاده با بیان اینکه این آمادگی به جای اعزام مددجویان به مراکز فنی و حرفه‌ای به شکل متمرکز و هدفمند در بهزیستی صورت میگیرد افزود: کلیه برنامه ریزی‌ها و هماهنگی‌ها بر عهده کلینیک‌های مددکاری است تا با تمرکز بر توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، منابع مالی را در مسیر درست هزینه کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی