آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 20 شهریور 1397 12:48

تلاش داریم موضوع منطقه آزاد را مجدداً به صحن مجلس برگردانیم

 
 
 

علی اصغر یوسف نژاد نماینده مرکز استان و عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی در خصوص موضوع منطقه آزاد اظهار داشت: تمام مراحل اداری برای تبدیل شدن منطقه ویژه امیرآباد به منطقه آزاد طی شده و نهمین پیشنهاد در کنار 8 منطقه آزاد کشور، ایجاد منطقه آزاد امیرآباد مازندران بوده که متاسفانه به دلیل برخی اختلاف نظرها در استان، این مهم از دستور تصویب مجلس خارج شده است.
وی افزود: بنده در صحن علنی از ظرفیت نمایندگی استفاده کردم تا مجدداً در صحن این موضوع مطرح شود و امیدوار هستیم  که این مطالبه عمومی مردم استان، محقق شود. یوسف نژاد تأکید کرد: زیرساخت‌های خوبی در بندر امیرآباد وجود دارد و کریدور شمال- جنوب و بندر امام به امیرآباد به یکدیگر متصل شود و برای مردم استان و کشور منافع زیادی خواهد داشت. این عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: درآمد عمومی استان با ایجاد منطقه آزاد به صورت مستقیم و غیرمستقیم افزایش خواهد یافت و حق استان به دلیل اختلافاتی که در برخی موقعیت‌های اداری و اجرایی دارد در ایجاد منطقه آزاد ضایع شده است. یوسف نژاد افزود: موضع‌گیری استاندار در زمینه منطقه آزاد امیرآباد مازندران خوب بوده و اگر این پیگیری‌ها جامع باشد قطعا ایجاد منطقه آزاد مازندران محقق خواهد شد و نباید فراد غیرمسئول و غیرکارشناس دنباله‌رو عدم تحقق این مهم باشند.
برادرم در ماجرا دخیل بود، تحویلش دادم
مرمر فیروزپور، عضو شورای شهر بابل  در پاسخ به این پرسش که گفته می‌شود اختلاف این پنج عضو شورای شهر با دیگر اعضا، عامل اصلی این اتفاقات بوده است، می‌گوید: خیر، هیچ اختلافی بین ما وجود نداشت و ما به‌راحتی با یکدیگر کار می‌کردیم. من شخصا با هیچ‌یک از این اعضا اختلافی نداشتم.
وی همچنین در پاسخ به این پرسش که برخی از بازداشت برادر شما در ارتباط با این ماجرا می‌گویند، توضیح می‌دهد: ارتباط برادر من با این ماجرا به من مربوط نمی‌شود. اگر من در این ماجرا نقشی داشتم، قطعاً از من هم پرسش می‌شد. خلافی که برادر من مرتکب شده است، به من مربوط نمی‌شود. این عضو شورای شهر بابل با تأکید بر اینکه اگر عضو شورا خلافی را مرتکب شد باید پاسخگو باشد، می‌گوید: من زمانی که متوجه شدم برادرم در این ماجرا دخیل است، او را به دادستانی تحویل دادم. هر فردی که تخلف یا حقوقی را از مردم تضییع کند، باید پاسخگو باشد.
مناطق محروم در اولویت است
عضو مجمع نمایندگان گیلان با تأکید بر اولویت مناطق محروم کشور در توزیع نیروهای آموزشی مجرب گفت:‌‌ از وزارت آموزش و پرورش انتظار داریم نسبت به رعایت این اصل دقت بیشتری داشته باشد.
اسدالله عباسی اظهار داشت:‌ از دولت و مجموعه وزارت آموزش و پرورش  انتظار داریم در طلیعه سال تحصیلی جدید نگاه ویژه‌تری به مناطق محروم کشور داشته باشد و توزیع نیروهای آموزشی مجرب را نخست از این مناطق آغاز کند. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس‌ افزود: توجه یکسان به مناطق مختلف کشور از اولویت‌های اصلی و وظایف ذاتی وزارت آموزش و پرورش بوده و ایجاد امکانات و فضاسازی مناسب و عادلانه به‌ویژه در مناطق محروم و کم‌برخوردار باید توسط این مجموعه مورد توجه جدی‌تری قرار گیرد. نماینده مردم رودسر و املش در مجلس‌ بیان داشت: استفاده از امکانات آموزشی از جمله حقوق اولیه همه اقشار جامعه است و وزارت آموزش و پرورش باید با یک برنامه‌ریزی صحیح ضمن تجهیز کردن مدارس به امکانات مورد نیاز، نسبت به بهینه‌سازی فضاهای آموزشی‌ اقدام کند. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه آموزش و پرورش در ابتدای سال تحصیلی باید به سه حوزه بسیار مهم توجه داشته باشد افزود:‌ توزیع کتب درسی،‌ توزیع عادلانه منابع انسانی،‌ آماده کردن و تجهیز مدارس و اجابت خواسته‌های به حق فرهنگیان از جمله این موارد بسیار مهم است.مسئله وارستگی دانست و افزود: ممکن است بخش‌های دیگر زندگی عالمان دین در جریان دین مداری مردم موثر باشد، اما موثرترین بخش وارستگی آنان است. بخش های عظیمی از دنیای اسلام و تشیع از نجف تا قم تحت تاثیر حوزه های شیعه است و عالمان دین توانستند با این ویژگی تاثیرات عمیقی بر جان های مردم بگذارند.امام جمعه رشت، با اشاره به وجود وارستگی در گفتار و رفتار عالمان دین، تصریح کرد: اگر به تاریخ چهل ساله انقلاب توجه کنیم می بینیم که چقدر رویش ها و ریزش های عالمان دین بر روی زندگی مردم تاثیر داشته و اگر مردم در مسیر ارزش های دینی و انقلابی و مکتبی حرکت می کنند، به خاطر همین وارستگی عالمان دینی بوده است. نماینده ولی فقیه در گیلان، وارستگی را اولین الگو برای روحانیت دانست و اظهار کرد: هرگونه انحراف از این اصل پایدار تاثیر منفی بر آحاد جامعه به ویژه مخاطبان ما داشته و خواهد داشت.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی