آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 20 شهریور 1397 12:47
اولین جشنواره مجسمه های شنی در ساحل زیبای سرخ رود برگزار شد

شهردار سرخ رود اعلام کرد: نشاط اجتماعی و آشنایی با مباحث زیست محیطی از مهمترین اهداف جشنواره

 
 
 
 

                                               

اولین جشنواره " مجسمه های شنی " توسط آموزشگاه مجسمه سازی " مادر" در شهر گردشگری چهار فصل و ساحلی زیبای سرخ رود با همت بخشداری، مجموعه شهرداری، اعضای شورای شهر و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی محمودآباد در ساحل زیبای قوری با حضور و مشارکت بی نظیر شهروندان و مسافران برگزار شد.

محمد مهدی موسوی نژاد شهردار شهر ساحلی سرخ رود در حاشیه برگزاری جشنواره گفت: تابستان همجواری مناسبی را در کنار دریا برای مسافران و شهروندان رقم می زند لذا باید از این فرصت استفاده کرده و موقعیت های مناسب تفریحی و فرهنگی را برای داشتن فضایی شادتر با برنامه ریزی های دقیق ایجاد کرد.

وی افزود: هدف از برگزاری جشنواره مجسمه های شنی آشنا کردن کودکان و نوجوانان با مباحث زیست محیطی و افزایش نشاط اجتماعی، توسعه هنر و ایجاد فضای تعامل و گفت و گو در زمینه مجسمه سازی و فرصت تبادل تجربیات، اطلاعات و مهارت ها، توسعه صنعت گردشگری، معرفی جاذبه های شهر، بهره مندی از موهبت ساحلی دریا بوده که در رده های سنی مختلف برگزار شد.

موسوی نژاد تصریح کرد: علاقمندان به هنر با شرکت در این جشنواره می توانند فرصتی برای ارائه هنرهای خود در قاب اقلیم و فرهنگ شهر خود داشته باشند.

شهردارشهر ساحلی سرخ رود یادآور شد: برگزاری جشنواره های محلی، ساحلی، گردشگری و موضوعاتی چون نقاشی در حوزه نونهالان و نوجوانان می تواند کمک به شور و نشاط شهری کرده و انگیزه خوبی برای هنرمندان و گردشگران برای انتخاب شهر باشد.

دبیر جشنواره نیز در این مراسم گفت: نخستین جشنواره مجسمه های شنی در سرخ رود با هدف استفاده بهینه از محیط زیست و نعمت های خدادادی و نیز توجه به هنرمندان در این عرصه، برگزار شده است.

مجتبی رهبر تصریح کرد: برگزاری این گونه جشنواره‌ ها در ساحل سرخ رود در جذب و ماندگاری گردشگر نقش به سزایی می‌تواند ایفا کند.

این مراسم به همت مجموعه شهرداری، اعضای شورای شهر، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری آموزشگاه مجسمه سازی مادر با حضور شهروندان و گردشگران با موضوع آزاد در رده های سنی مختلف در بخش های مجسمه سازی و نقاشی در ساحل زیبای قوری برگزار و به نفرات برتر از طرف هیئت داوران گواهی شرکت در مسابقه و هدایای ارزشمند اهدا شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی