• منتشر شده در یکشنبه, 28 مرداد 1397 10:14
همزمان با «روز ملی صنعت دفاعی» معاون وزیر دفاع در ساری خبر داد:

طراحی سیستم پدافند هوایی هوشمند با بُرد بلند

 
 
 
 
 

معاون امور صنعتی و تحقیقاتی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به رشد روزافزون ایران در حوزه صنایع دفاعی، گفت: سیستم پدافند هوایی هوشمند با برد بلند ‌به‌زودی تحویل نیروهای مسلح می‌شود.
سردار سرتیپ دوم پاسدار رضا مظفری‌نیا در نماز جمعه مرکز مازندران در مصلای جمعه ساری به‌مناسبت روز صنعت دفاعی با اشاره به اینکه توفیق حضور در جمع مردم سرافراز مازندران  نصیب حقیر شده است، اظهار داشت: گوشه‌ای از دستاوردهای گران‌سنگ انقلاب اسلامی را پس از گذشت 40 سال از انقلاب اسلامی در آستانه 31 مرداد روز صنعت دفاعی و بازگشت آزادگان سرافراز را به میهن به اطلاع ملت برسانیم.

وی افزود: بدون شک یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی، دستیابی به استقلال کشور در عرصه صنعت دفاعی است. امروز با گذشت 40 سال از انقلاب اسلامی از دید ناظران بین‌المللی نظام مقدس جمهوری اسلامی با تکیه بر پیشرفت‌های ارزشمند خود قدرتمندترین کشور در عرصه بین‌المللی و قدرت دفاعی در آسیای جنوب شرقی شده است.
سردار مظفری‌‌نیا با اشاره به اینکه واقعیات کشور را در حوزه صنعت دفاعی باید بررسی کنیم و مقایسه‌ای با پیشرفت‌ها در بعد از انقلاب داشته باشیم، تاکید کرد: بدون توجه به شرایط ایران اسلامی در دوران‌های جنگ به عظمت دفاعی ایران پی نخواهیم برد.
وی با بیان اینکه صنایع دفاعی ایران در دوران ستم‌شاهی مبتنی بر اهداف راهبردی غربی‌ها بود‌ و ماهیت اصلی صنعت دفاعی یک ماهیت وابسته و مونتاژی بوده است، یادآور شد: رژیم طاغوت یک ارتش صد‌درصد وابسته به آمریکایی‌ها را داشت و از تاسیسات و ادوات نظامی برای فشار به مردم استفاده می‌کرد و اساساً رژیم جنگ طاغوت در اختیار مستشاران نظامی بوده است.
مظفری‌نیا با اعلام اینکه صنایع دفاعی در قبل از انقلاب به صورت قطعات خارجی در کارخانجات محدود ایران مونتاژ می‌شد، افزود: مهندسان ایرانی در آن زمان صرفا مونتاژکننده از مستشاران نظامی خارج بودند.
وی گفت: صنعت دفاعی ایران در دوران جنگ و دهه 60 با اتکا به جوانان مبتکر، خلاق، انقلابی و متعهد با استفاده از سخت افزارهایی که قبل از انقلاب در صنایع نظامی مستقر بوده است توانست به خودکفایی امروزی برسد و نطفه اولیه همه پیشرفت‌ها در صنایع دفاعی در واقع در دوران جنگ تحمیلی صورت گرفته و یکی از نعمت‌های بزرگ انقلاب به وقوع پیوست.
معاون وزیر دفاع با بیان اینکه محصولات دفاعی با فناوری‌های پیشرفته به نیروهای مسلح در دوران پس از انقلاب عرضه شده است، افزود: صنایع دفاعی وارد مرحله جدیدی شده و نقشه راه صنعت دفاعی کشور و چشم‌انداز آن به دستور فرماندهی کل قوا تدوین و پایه‌ریزی شده و صنایع دفاعی برای تبدیل به صنایع دانش‌بنیان، هدف‌گذاری شده است.
مظفری‌نیا با اشاره به اینکه برای کارآمدی و اثربخشی در علوم و فناوری‌های پیشرفته، باید پیشرو باشد و به لحاظ سرآمدی و برتری نسبت به صنایع دفاعی سایر کشورها اقتدارآفرین و توانا باشد، افزود: صنعت دفاعی در معاهدات بین‌المللی و منطقه‌ای دارای تعامل و روابط موثر باید باشد و برای دستیابی به این چشم‌انداز ویژگی‌های در سند مورد نظر پیش بینی شده است.
وی با بیان اینکه صنایع دفاعی ایران با تولید و توسعه پهپادها و هواپیماهای بدون سرنشین و رادارگریز و موشک‌های سبک و سنگین اکنون به دانش دفاعی برتر منطقه تبدیل شده است، تصریح کرد که صنایع هوشمند از دستاوردهای ارزشمند نظام مقدس اسلامی بود که به‌صورت انبوه در حال تولید شدن است.
سردار مظفری‌نیا با اشاره به اینکه یکی از هواپیماهای جنگنده هوشمند به دست مسئولان کشور در روز صنعت دفاعی امسال به دست مسئولان کشور رونمایی خواهد شد، افزود: در تولید شناورهای سبک و سنگین با انواع قابلیت‌های هوشمند، زیردریایی‌ها و اژدرهای پیشرفته به نقطه‌ای رسیده‌ایم که در عمق آب‌های عمان و نیروی دریایی راهبردی که مورد نظر مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا بوده محقق شده است.
وی با اشاره به اینکه صنایع دفاعی ایران در تولید انواع رادارها به توانمندی‌های بالایی رسیده است، ‌افزود: کارکرد صنایع دفاعی موجب استقلال و امنیت پایدار در کشور شده و ایران اسلامی به جزیره امن و باثبات در منطقه تبدیل شده است.
معاون وزیر دفاع با اشاره به اذعان رژیم صهیونیستی مبنی بر حمله به ایران گفت: در جمله مسئولان رژیم صهیونیستی آمده که حمله آنان به ایران برایشان صدمات جبران ناپذیری خواهد داشت و بر این اساس رهبری انقلاب با دستیابی صنایع دفاعی ایران به سمت بازدارندگی اعتقاد داشتند که جنگی در ایران نخواهد بود و مذاکره با امریکا هم نخواهیم داشت.
وی با بیان اینکه رهبری به مقامات دفاعی ایران دیکته کرده که از تهدیدات دشمن نهراساند چرا که دشمن جرات حمله به ایران را ندارد، تصریح کرد: اکنون توان دفاعی ایران به حدی رسیده که محصول دفاعی را به کشورهای مظلوم منطقه که نیاز به تسلیحات نظامی داشته باشند به آنان ارائه دهیم.
معاون وزیر دفاع  با اشاره به اینکه در صنایع دفاعی نیاز به خارج نداریم و از بودجه نظامی کشورهای دنیا هزینه‌های صنعت دفاعی ایران بسیار پایین تر است، گفت: بودجه دفاعی عربستان سعودی در دنیا سوم بوده ولی به حول و قوه الهی با توان و با تکیه بر دانش و فناوری و نیروهای خلاق و مبتکر ایران اسلامی این اقتدار را در سطح بین المللی ایجاد کرده است.
وی با بیان اینکه سیستم پدافند هوایی هوشمند با برد بلند به دست متخصصان داخلی ایران ساخته و به زودی تحویل نیروهای مسلح ایران خواهد شد، افزود: دشمنان از صنایع موشکی ایران نگران هستند و صنایع موشکی ایران به هیچ عنوان قابل مذاکره نیست و به پشتیبانی از نظام اسلامی به خواست خدای بزرگ کشور به حدی خواهد رسید که موجبات غرور، عزت ملی و سربلندی را برای ملت ایران فراهم کند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی