• منتشر شده در چهارشنبه, 24 مرداد 1397 10:28
برای یازدهمین سال متوالی، مازندران برترین هیات کشتی کشور شد

ویژگی داشتن مردی ثمربخش

 
 
 
 

نتایج اولیه ارزیابی عملکرد هیات های کشتی استان ها در سال ۹۶ نشان داده که در راس  و صدر تغییری ایجاد نشده و مازندران همچنان حکمران است، این نتیجه ی تلاشی وصف ناپذیر است برای حفظ کلاس و درجه کشتی استان که سال به سال رقبا افزوده شدند اما فاصله ها دست نخورده تا نیازی به اعتراف و اقرار نباشد؛ مازندران حتی به قدر
 ۱۰ سال آینده اش هم ذخیره کرده است.

وقتی اصغر ثمربخش کشتی خسته و غمگین را برای چندمین نوبت از آغاز شکوهمند انقلاب اسلامی در اختیار گرفت، خیال همگان آسوده شد که دوباره این میراث کهن که رسم قهرمانی و آداب پهلوانی را در خود دارد؛ در ید کسانی قرار نخواهد گرفت که مطامع فردی دارند و نه وظیفه جمعی. کشتی در طول حیاتش نه فقط مایه غرور مازنی ها بوده بلکه در تولید افتخار برای کشورمان هم نقشی بایسته داشته است. از دیرباز کشتی پای ثابت موفقیت های چشمگیر بوده اما ساده انگارانه است که گمان کنیم کشتی دیروز از امروز و حال ما بهتر است.
یک دهه ی تمام کشتی مازندران صدر استان های کشور ایستاده و به راحتی با ورق زدن تاریخ می توان پیشینه کشتی را در روزهایی که ثمربخش رئیس آن نبود دید و به جای وهم انگیزی با زبان مدرک و مستند روبرو شد و پذیرفت که جلا و جلال امروز محصول صیقلی بود که کشتی به تار و پودش با همت و حمیت اصغر ثمربخش و یارانش داد.
همین دوره پیشین در المپیک کافیست تا از افسانه کشتی در این مرز و بوم گفت که سه مدال آن به تنهایی از مازندران بود و پنج مدال دیگر کاروان از پنج استان دیگر!
ثمربخش همواره در سایه، که در قاب دوربین ها و قالب مدیریت برتر قرار نمی گیرد و پیروزی ها را از آن بقیه می داند و شکست ها را برای خود، از کشتی ما چنان خورشیدی ساخته که از مازندران در آسمان ایران به همه جای دنیا می تابد
منصفانه نیست که از کشتی بخواهیم تمامی رقابت ها را با بهترین کیفیت بگذراند، همیشه نفراتش پشت خط تصمیمات سلیقه ای مربیان تیم ملی نمانند و سطح نتیجه گیری در آزاد و فرنگی یکی باشد که چون هیچ چیز بر مبنای راندمان یکسان تمامی مولفه های موفقیت نیست. کشتی استان بدون فخر و کبر و در نهایت تواضع و تلاش صورتش همواره سرخ است، اما از عهدش یک قدم عقب تر ننشسته و از برتری های ملموس و نقش فوق تصور در کامیابی های ملی، بهره ای اضافی نبرده است. اگر ورزش ایران معمولی ترین مواد و لازمه های پیشرفت را به کشتی استان تقدیم کند، دیری نمی پاید که دستاوردهایش چند برابر و بالطبع توفیقات بین المللی شیرین برای کشورمان افزون می شود. تبریک به جامعه کشتی برای اینکه سلطه ی خود را به بیش از ۱۰ سال رسانده اند و با همدلی و دور همی و صفای زینت داده شده به وفا، تاییدیه تازه ای برای موفقیت خود دریافت کرده اند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی