• منتشر شده در چهارشنبه, 24 مرداد 1397 10:25
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان‌ خبر داد

اجرایی شدن طرح ساماندهی علایم راه‌های اصلی و فرعی در گیلان

 
 
 
 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان‌، اجرای طرح ساماندهی تابلوها و علایم راه‌های اصلی و فرعی گیلان با امضاء تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان راهداری کشور و استانداری گیلان را اعلام کرد.
محمدرضا نازک‌کار اهداف اجرای طرح ساماندهی علایم و تابلوها در جاده‌های استان را برشمرد و افزود: ‌ارتقای ایمنی،‌ کمک به اعمال قوانین ترافیک و راهنمایی دقیق کاربران جاده‌ها در محورهای اصلی و فرعی مطابق آخرین تغییرات انجام شده از جمله این اهداف هستند.
نازک‌کار اعتبارات اجرای این طرح و محل تأمین آن را نیز مورد اشاره قرار داد و در تشریح جزئیات آن ابراز داشت:‌ برآورد بودجه مورد نیاز برای اجرای طرح ساماندهی علایم و تابلوها در جاده‌های گیلان حدود 500 میلیارد ریال است که 50 درصد آن از اعتبارات ملی و استانی تقبل می‌شود.
وی در مورد تدابیر و برنامه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان جهت اجرای بهینه طرح تابستانی بیان داشت: یکی از اهداف اساسی این اداره کل ارتقای کیفیت خدمات به مخاطبین بخش و تکریم شایسته مردم به عنوان ولی نعمت بخش حمل و نقل جاده‌ای و مسافربری است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان نیل به برنامه‌های ویژه ایام تابستان را مورد تأکید قرار داد و گفت:‌ ارائه خدمات مطلوب به ویژه در ایام تابستان منوط به همکاری وهمدلی مجموعه دست اندرکاران بخش حمل و نقل مدیران، متصدیان شرکت‌های حمل و نقل مسافر و رانندگان است.
نازک‌کار ارائه خدمات مطلوب به مسافران را از اهداف اداره کل راهداری گیلان خواند و افزود:‌ در این راستا نشست‌هایی با مدیران انجمن‌های صنفی کارفرمائی شرکت‌های مسافربری پیرامون ارائه خدمات و هماهنگی با شرکت‌های طرف قرارداد در راستای تقویت توان ترابری برگزار می‌شود. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان به دیگر اقدامات این دستگاه در راستای تکریم شایسته مردم و مسافران اشاره کرد و بیان داشت:‌ علاوه بر برنامه‌های یاد شده تذکرات لازم به مدیران شرکت‌ها در راستای به کارگیری مدیران فنی به‌ منظور سلامت وسیله نقلیه نیز اعمال می‌شود.
وی ضمن توصیه به مردم و مسافران جهت استفاده از خطوط ناوگان حمل‌ و نقل جاده‌ای مهم‌ترین فواید این انتخاب را برشمرد و درباره آن تصریح کرد:‌ کاهش ترافیک و صرفه‌جویی در مصرف حامل‌های انرژی، تجربه سفری ایمن و کاهش حوادث رانندگی را در ایام تابستان از جمله این مزایا هستند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان در پاسخ به این سئوال که آیا در ایام تابستان کرایه‌های جا به جایی مسافر افزایش پیدا کرده اظهار د‌اشت: به غیر از 20 درصد افزایش کرایه‌ها که در خرداد ماه به صورت سراسری اعمال شد در ایام تابستان هیچ‌گونه افزایش نرخی نداشتیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی