• منتشر شده در دوشنبه, 15 مرداد 1397 07:27
در جلسه کمیته درآمدی شهرداری ساری مطرح شد:

جذب سرمایه گذار برای اجرای پروژه های شهری

 
 
 
 

معاون شهرسازی و امور مناطق شهرداری ساری در جلسه کمیته درآمدی شهرداری مرکز استان به منابع درآمد های پایدار اشاره نموده وگفت: شهرداری ها با اتکا به مشارکت شهروندان و با بهره گیری از منابع درآمدی مردمی پروژه های شهری را اجرایی می نمایند
به گزارش روابط عمومی  و امور بین الملل شهرداری ساری به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک ، جلسه کمیته درآمدی شهرداری مرکز استان به میزبانی شهرداری منطقه یک و با حضور شهرداران و رؤسای درآمد مناطق و معاونت اداری مالی منطقه یک به ریاست حمید فرزانه معاونت شهرسازی و امور مناطق شهرداری ساری برگزار گردید.   در این جلسه فرزانه معاون شهرسازی و امور مناطق شهرداری مرکز استان ، با بیان اینکه محل درآمد های شهرداری از پرداخت عوارضی است که مردم به واسطه فعالیت های اقتصادی در سطح شهر پرداخت می نمایند ، اظهار داشت : همه باید در انجام مسئولیت هایشان متعهد باشند تا شهرداری بتواند خدمات خود را در سطح شهر انجام داده و طرح های عمرانی را تعریف و اجرایی نماید  .
 فرزانه با اشاره به اینکه حضور سرمایه گذاران مردمی و مشارکت شهروندان نقش موثری در رشد و ارتقاء اقتصادی و فرهنگی آن شهر دارد ، افزود: جذب مشارکت های مردمی و سرمایه گذاران در سطح شهر از مهم ترین عوامل ایجاد درآمد های پایدار بوده که باید بستر مناسب برای ایجاد آن فراهم آید. وی ادامه داد :  شهرداری های مناطق سه گانه ساری برنامه ریزی اصولی در راستای رسیدن به اهداف عالیه سازمانی برای تحقق بودجه سال 1397 و وصول مطالبات شهرداری ساری و نیز تامین نقدینگی در جهت  ارائه خدمات بهینه و مطلوب به شهروندان را اجرایی نمایند.
این مسئول  به فرهنگ سازی در زمینه مشارکت شهروندان در پرداخت عوارض شهری اشاره نموده و تصریح کرد: کارکنان شهرداری با فعالیت و پیگیری های مستمر  نسبت به وصول عوارض  و نیز ایجاد درآمدهای پایدار (نوسازی ،کسب و پیشه و مشاغل) اقدام نمایند. معاون شهرسازی و امور مناطق شهرداری ساری به نقش شهروندان در پیشرفت و توسعه شهری و ایجاد تعامل دوسویه میان آن ها و شهرداری اشاره نموده و  خاطر نشان کرد : با ارائه  نظرات و پیشنهادات حوزه مدیریت شهری از سوی  شهروندان به شهرداری توسعه شهر و اجرای پروزه های مختلف را در پی خواهد داشت.
در ادامه این جلسه سید کمال آقامیری شهردار منطقه دو نیز با تاکید بر ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری ها گفت: از آنجایی که شهرداری یک نهاد غیر دولتی است برای ارتقاء سطح کیفیت خدمات نیاز به درآمد زایی و استفاده از شیوه های نوین دارد.
وی افزود : هر چه درآمدهای شهرداری که حاصل از مشترکت شهروندان است  افزایش پیدا کند ،  میتوان  طرح های مدون و کاملتری  برای توسعه شهر را اجرایی نمود.
جابر ملکی شهردار منطقه سه نیز در جلسه کمیته درآمدی شهرداری ساری با قدردانی از مشارکت شهروندان با مدیریت شهری  اظهار داشت: شهرداری می تواند با جذب سرمایه گذار و مشارکت شهروندان خدمات بیشتر و مطلوب تری را به مردم ارائه دهد. 
در پایان این جلسه  امید ذاکری شهردار منطقه یک توسعه شهر را در گرو مشارکت شهروندان در حوزه شهری دانست و گفت : مجموعه شهرداری با ایجاد تدریجی درآمدهای پایدار ضمن  افزایش درآمدها و هزینه ها را بصورت اصولی مدیریت خواهد کرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی