• منتشر شده در یکشنبه, 06 اسفند 1396 09:07
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد

مدیریت 10 قلم داروی پر هزینه در مراکز درمانی

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به مدیریت 10 قلم داروی پر هزینه و پر مصرف در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان،گفت:این مهم در راستای بهبود زنجیره تامین دارو و تجهیزات در دانشگاه علوم پزشکی گیلان محقق شده است. 


دکتر شاهرخ یوسف‌زاده در شصت و چهارمین جلسه شورای راهبردی دانشگاه علوم پزشکی بر بهبود وضعیت اورژانس‌های بیمارستانی و تجویز منطقی داروها در مراکز درمانی،تاکید کرد . 
وی با اشاره به مدیریت 10 قلم داروی پر هزینه و پر مصرف در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان،تصریح کرد:این مهم در راستای بهبود زنجیره تامین دارو و تجهیزات در دانشگاه علوم پزشکی گیلان محقق شده است. 
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد:انجام اقدامات اصلاحی و گزارش گیری صحیح از روند موجود می‌تواند منجر به بهبود فرایندها در حوزه دارو و تجهیزات و بتبع آن مدیریت هزینه‌ها در این حوزه شود. 
دکتر یوسف‌زاده خاطرنشان کرد:دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سال 95 با خرید متمرکز دارو تجهیزات نسبت به سال 94 حدود 6 میلیارد تومان صرفه جویی داشته است.این صرفه جویی در حالی انجام شده است که میزان اعمال جراحی سال 95 نسبت به سال 94 افزایش قابل توجه داشت. وی افزود:تجویز منطقی دارو در مراکز درمانی می‌تواند منجر به کاهش هزینه‌های دارو در مراکز درمانی شود که باید مورد توجه کادر درمانی قرار گیرد.در این زمینه استقرار داروساز بالینی در مراکز درمانی از برنامه‌های در دست اجرای دانشگاه است . 
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان این که اورژانس بیمارستان‌ها در خط مقدم درمان بیماران قرار دارند،گفت:ارایه خدمات در این واحدها حایز اهمیت است و تعداد اورژانس‌ها در مراکز درمانی دولتی با مراکز خصوص قابل مقایسه نیست، بنابراین انجام اقدامات بهبود ارایه خدمات در این خصوص قابل تامل است که باید بازدید تمامی بیمارستان‌های دانشگاهی با رویکرد بهبود اورژانس‌ها و شناسنامه دار کردن آنها و همچنین شناسایی نقاط قوت و ضعف در دستور کار
دانشگاه باشد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی