• منتشر شده در پنج شنبه, 12 بهمن 1396 09:09
مدیرعامل شرکت گاز مازندران خبر داد

بهره‌برداری از پروژه گازرسانی به 27 روستای مازندران

مدیرعامل شرکت گاز مازندران از بهره‌برداری پروژه گازرسانی به 27 روستای مازندران با اعتباری بالغ بر 133 میلیارد ریال در دهه فجر امسال خبر داد.


جعفر احمدپور با بیان اینکه در 27 روستای ذکر شده، مجموعاً 119 هزار متر شبکه‌گذاری انجام شده است، افزود: در این روستاها یکهزار و 500 علمک روی شبکه گازدار نصب خواهد شد.
وی ادامه داد: با گازدار شدن این روستاها و انجام فرایند اشتراک‌پذیری، یک‌هزار و 255 خانوار روستایی از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند خواهند شد.
مدیرعامل شرکت گاز مازندران، خاطرنشان کرد: در ایام دهه فجر امسال، 9 روستا در بخش‌های مرکزی شهرستان رامسر، 3 روستا در بخش بندپی شرقی شهرستان بابل، 2 روستا در بخش لاریجان شهرستان آمل، 1 روستا در بخش مرزن آباد شهرستان چالوس و 11 روستا در بخش های مرکزی و هزارجریب شهرستان نکاء و 1 روستا در بخش مرکزی شهرستان سوادکوه به بهره‌برداری خواهد رسید.
احمدپور همچنین با اشاره به در دست اجرا بودن پروژه گازرسانی به 503 روستای دیگر استان، اظهار کرد: با گازرسانی به این روستاها، بیش از 28 هزار خانوار روستایی استان، از
نعمت گاز طبیعی بهره‌مند خواهند شد.
مدیرعامل شرکت گاز مازندران، آسایش و آرامش امروز کشور را مدیون خون شهدای گرانقدر و ایثار رزمندگان دانست ،گفت: ان شاء ا... با انضباط و احساس مسئولیت، طبق برنامه‌ریزی انجام شده، در راستای گازرسانی به مردم شریف استان تلاش خواهیم کرد تا مردم، از غرب تا شرق مازندران از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شوند.
وی در ادامه تصریح داشت: به رغم کوهستانی بودن منطقه و صعب العبور بودن مسیرها در این استان، عملیات گازرسانی با جدیت در حال انجام و از طرف این شرکت، پایان سال 97 اتمام گازرسانی به روستاها اعلام شده است.
مدیرعامل شرکت گاز مازندران، تمام تلاش‌های صورت گرفته از سوی کارکنان خدوم و زحمت کش شرکت گاز در خصوص گازدار شدن شهر ها و روستاهای استان را در راستای بهره‌مند شدن هرچه بیشتر مردم شریف از شرایط رفاه و آسایش بیشتر دانست و با تاکید بر اینکه مصرف بهینه گاز طبیعی علاوه بر اینکه امکان استفاده و بهره مندی این انرژی ارزشمند را برای دیگران فراهم می‌کند، تصریح کرد: توجه به رعایت الگوی مصرف و نهادینه کردن بهره‌گیری مناسب و منطقی از گاز طبیعی، موجب خواهد شد تا دیگر هم استانی‌ها و همچنین صنایع عمده از این حامل انرژی به نحو بهتری بهره مند شوند.
وی با بیان اینکه، مازندران رتبه اول تعداد روستاهای گازدار کشور را داراست، افزود: بیش از 90/8 درصد خانوار روستایی و بیش از 99 درصد خانوار شهری مازندران از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی