آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 28 آذر 1396 07:05
خبرشمال از پایان کش و قوس جدایی و الحاق قطعی امامزاد هاشم به آمل خبر می‌دهد

یوسفیان ملا فاتح نبرد با پایتخت‌نشینان

 

 

خبرشمال/

در سال‌های گذشته تنها منابع مازندران مورد دستبرد همسایگان متنفذ قرار نگرفت بلکه خاک و منضمات این استان نیز از شرق وجنوب و غرب مورد دستبرد قرار گرفت و هر از گاهی برشی از این خاک غریب، به استان گلستان، سمنان و تهران هبه شد و مدیران نیز به روی مبارک خود نیاوردند.
اخیرا اینجا و آنجا سخن از انتزاع امامزاده هاشم از مازندران و الحاق آن به استان تهران طرح شد و همین موجب شد عزت الله یوسفیان ملا نماینده آمل طی نامه‌ای از وزارت کشور استعلام کند. امیری قائم مقام وزیر در امور مجلس وهماهنگی استان‌های وزارت کشور در پاسخ به نماینده آمل، طی نامه‌ای رسما این ادعا را تکذیب کرد و امامزاده هاشم را زیرمجموعه بخش لاریجان از شهرستان آمل دانست. 
با توجه به این نکته بدیهی قانونی که اداره کل تقسیمات کشوری از ادارات کل تابعه وزارت کشور تنها نهاد قانونی رسیدگی کننده به هرنوع تغییرات در این حوزه است با این نامه رسمی جای شبهه‌ای باقی نمی‌ماند که این بخش از مازندران تا اطلاع بعدی در قلمرو مازندران باقی خواهد ماند و رسانه‌ها و جریانات خاص نیز بهتر است از طرح چنین موضوعات خلاف واقع خودداری کنند. مدیران ارشد استان و نمایندگان مردم باید در چنین فضایی از حقوق عامه مردم استان دفاع کنند. این روزها از آب دریای خزر، منابع آب‌های سطحی، زیرزمینی، جنگل‌ها و مراتع مازندران مورد طمع همسایگان و خوش‌نشینان قرار گرفته است و لازم است آنان با قوت از حق مردم نجیب این پهنه دفاع کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی