• منتشر شده در چهارشنبه, 17 آبان 1396 05:51
رئیس مجمع نمایندگان مازندران تاکید کرد

تدبیر وزارت راه و شهرسازی و پلیس راه برای ایمنی راه‌ها و حوادث جاده‌ای

 

 

رئیس مجمع نمایندگان مازندران با تسلیت به بازماندگان این حادثه تلخ مراتب همدردی و تأسف اعضای مجمع نمایندگان استان را اعلام کرد و خواستار اهتمام بیشتر وزارت راه و شهرسازی و پلیس راه برای کاهش حوادث جاده‌ای شد.
حسین نیازآذری درپی حادثه تأثرانگیز واژگونی اتوبوس تهران ـ گنبد در محور سوادکوه و کشته و مصدوم شدن 38نفر( 14کشته و 24 زخمی) از هموطنان، با تسلیت به بازماندگان این حادثه تلخ مراتب همدردی و تأسف اعضای مجمع نمایندگان استان را اعلام کرد و خواستار اهتمام بیشتر وزارت راه و شهرسازی و پلیس راه برای کاهش حوادث جاده‌ای شد. 
وی تلفات جاده‌ای را در کشور نگران‌کننده خواند و از بی‌توجهی به این همه حوادث تلخ و مرگ‌بار ابراز تاسف کرد و از اینکه شنیدن اخبار حوادث و سوانح رانندگی برای جامعه عادی شده خواستار اجماع ملی برای کاهش حوادث رانندگی شد. 
رئیس مجمع نمایندگان مازندران درباره موضع مجلس شورای اسلامی نسبت به این دسته از حوادث، افزود: از دستگاه‌های مرتبط به‌ویژه وزارت راه و شهرسازی و پلیس راهور ناجا می‌خواهیم گزارش این حادثه را در نخستین جلسه کمیسیون عمران ارائه و برای کاهش این حوادث ناگوار براساس دستور معاون اول ریاست جمهور در مورد تهیه نقشه ایمنی راه؛ برنامه اجرایی و عاجل ارائه کند.
نیازآذری با اشاره به نقش عوامل انسانی و نقص فنی خودرو در حوادث جاده‌ای خواستار اعمال مقررات سخت‌گیرانه و نظارت شدیدتر برای کاهش تصادفات شد. وی خسارات مادی و معنوی ناشی از حوادث جاده‌ای در کشور را بسیار سنگین دانست و از بی‌توجهی عمومی به عدم اجرای قوانین رانندگی انتقاد کرد.
عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تأکید بر مسؤولیت نظارتی و کنترلی دولت و دستگاه‌های ذیربط در اجرای قوانین و مقررات به جنبه‌های حقوقی حوادث مختلف اشاره و تصریح کرد: اگر مجریان و دستگاه‌های اجرایی در اعمال قانون کوتاهی و قصور داشته باشند آیا نباید تحت پیگیرد قرار بگیرند.
نیازآذری بیان کرد: چطور در این‌گونه حوادث فقط راننده مقصر شناخته می‌شود حال آنکه مجموعه‌ای از مسؤولان و دستگاه‌هایی که اجازه حرکت خودرو می‌دهند باید پاسخگو باشند و تا چه زمانی باید نقص فنی و عامل انسانی این همه فاجعه در کشور به‌وجود بی آورد.
وی با تقدیر از خدمات نیروهای امدادی در این حادثه، گفت: امیدواریم با همراهی و مشارکت مردم و جدیت نهادهای مسؤول شاهد کاهش حوادث جاده‌ای باشیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی