آخرین اخبار :
  • منتشر شده در پنج شنبه, 23 شهریور 1396 11:05
سرپرست اداره كل راه و شهرسازي مازندران در شوراي حمل و نقل خواستارشد:

بسيج همگاني براي كاهش سوانح رانندگي

 

 

سرپرست اداره کل راه و شهرسازي استان مازندران در جلسه شوراي حمل و نقل اين استان كه با حضور كليه اعضاء و به ميزباني اداره کل هواشناسی استان در ایستگاه آلاشت برگزار شد، خواستار بسيج دستگاه هاي اجرايي و ذيربط براي كاهش سوانح رانندگي در جاده هاي اين استان شد.
به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و شهرسازي استان مازندران محمود ذوالفقاری در اين جلسه ضمن گراميداشت دهه ولایت و قدرداني از تلاشهاي همه دست اندركاران بخش هاي مختلف حمل و نقل در استان از مازندران به عنوان يك استان ويژه و استراتژيك در منطقه ياد كرد و افزود: با توجه به اهميتي كه صنعت حمل و نقل در توسعه كليه امور اعم از اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي، سياسي و جذب توريست به استان دارد، لذا بايد تمامي دستگاه ها در اين بخش نسبت به پيشرفت استان تعلق خاطر داشته و در تسريع عمليات اجرايي پروژه هاي خود بكوشند.
وي در خصوص اقدامات صورت گرفته در بخش حمل و نقل استان اظهار داشت : هر يك از دستگاه هاي ذيربط بايد مجدانه در اجراي برنامه هاي اجرايي خود هميت و تلاش همه جانبه داشته، تا توازن در زير ساختها و سطح تقاضاي جابجايي كالا و مسافر در تحقق سرعت، سهولت و ايمني در بخش حمل و نقل را بوجود بيايد.
محمود ذوالفقاری به نقش مهم عامل انساني در كاهش تصادفات اشاره و عنوان نمود: آموزش صحيح، فرهنگ سازي بهنيه و رعايت قوانين و مقررات مي تواند در كنار اقدامات ايمن سازي، نقش بسيار تاثيرگذاري در كاهش آمار سوانح رانندگي داشته باشد.
در این نشست رضازاده مشاور رئیس سازمان هواشناسی گزارشی از تجهیزات و وضعیت پیش بینی و جایگاه این صنعت در ایران و جهان ارائه نمودند. وی افزود: پیش بینی 24 ساعته با دقت 98 درصد و پیش بینی پنج روزه با دقت 95 درصد موجب آن شد تا در دنیا جایگاه جمهوری اسلامی در هواشناسی برجسته جلوه نماید.
مدیرکل راه آهن شمال نیز در این نشست با تاکید بر ضرورت، توسعه ی حمل و نقل ریلی خاطرنشان ساخت: باتوجه به برنامه ششم توسعه و برنامه ستاد اقتصاد مقاومتی، توسعه حمل و نقل ریلی اولویت اول می باشد که در این راستا مقرر شد، خط ریلی 2100 متری بندر امیر آباد جهت ترانزیت کالا حداکثر تا پایان سالجاری مورد بهره برداری قرار گیرد تا اداره کل راه آهن ناحیه شمال با ظرفیت بیشتر نسبت به جابجایی کالا اقدام نماید.
گفتني است، در اين نشست تمامي اعضاء شوراي حمل و نقل استان به ارائه گزارش و عملكرد دستگاه هاي مربوطه خود پرداختند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی