آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 21 خرداد 1393 05:28

مدیرعامل اتحادیه دامداران مازندران: عدم ثبات قیمت علوفه از مشکلات جدی دامداران است


 

مدیرعامل اتحادیه دامداران مازندران گفت:قیمت تصاعدی علوفه های دامی و عدم ثابت بودن قیمت ها از جمله مشکلاتی است که دامداران استان با آن دست و پنجه نرم می کنند.

منوچهر بحری اظهار داشت: 7 میلیون واحد دامی شامل 2 میلیون راس دام گوسفند و یک میلیون راس دام سنگین اعم از سنتی و صنعتی در استان فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه متاسفانه هزینه های بالای دامداری جوابگوی دامپروری های استان نیست گفت: قیمت تصاعدی علوفه های دامی و عدم ثابت بودن قیمت ها از جمله مشکلاتی است که دامداران استان با آن دست و پنجه نرم می کنند.

بحری با اشاره به اینکه اگر فعالیت های دامپروری در استان با حمایت دولت همراه نباشد توجیه اقتصادی ندارد گفت: پرداخت وام های کم بهره به دامداران بسیاری از معضلات و مشکلات این قشر از جامعه را رفع می کند.

مدیرعامل اتحادیه دامداران مازندران افزود: تولید یک لیتر شیر برای هر دامدار یک هزار و 505 تومان هزینه تمام شده در بردارد.

وی در خصوص یارانه شیر به دامداران گفت: 4 ماهه پایانی سال گذشته  300 میلیارد تومان در سطح کشور مابه تفاوت شیر به دامداران پرداخت شده که از این میزان 24 میلیاردتومان در مازندران توزیع شده است.

مدیرعامل اتحادیه دامداران مازندران افزود: تنها خواسته دامداران پرداخت مابه التفاوت شیر نیست بلکه توزیع علوفه با قیمت ثابت است.

بحری در خصوص حمایت های جهاد کشاورزی به دامپروران گفت: جهادکشاورزی متولی حمایت های مالی است و دولت تزریق منابع مالی در بین دامداران را به عهده جهاد کشاورزی قرار داده است که متاسفانه تاکنون در استان با وجود اتحادیه دامداران اختیارات از نظر تصمیم گیری منابع به اتحادیه داده نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: حمایت از شغل دامپروری می تواند سبب اشتغالزایی بالا در استان شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی