آخرین اخبار :
  • منتشر شده در پنج شنبه, 22 ارديبهشت 1401 06:09
در راستای تلاشهای تامین مواد اولیه تولید کاغذ در کشور صورت پذیرفت؛

بازدید سفیر بلاروس از شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران

دمیتری کالتسوف هدف از سفر خود به شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران را ایجاد ارتباط تجاری و تامین مواد اولیه برای این مجتمع صنعتی اعلام و خاطر نشان ساخت: شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران بعنوان یکی از بزرگترین مراکز تولید کاغذ در خاورمیانه از اهمیت بالایی برخوردار بوده وجود منابع اولیه غنی از جمله چوب و خمیر در کشور بلاروس بهترین دلیل برای این نشست است .
سفیر بلاروس وجود پتانسیل بالا در حوزه های مختلف از جمله تولیدی و گردشگری را در منطقه با ارزش دانست و بر همکاری کشور متبوع خود در توسعه آن تاکید ورزید .
در ادامه این نشست دکتر نیک نژاد مدیر عامل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور سفیر بلاروس در این شرکت ابراز امیدواری کرد با توسعه همکاری های فیمابین، شرایط برای تامین مواد اولیه این شرکت فراهم گردد.
مدیر عامل چوب و کاغذ مازندران‌ توسعه همکارهای فیمابین را در حوزه های مختلف اقتصادی، علمی و دانش بنیان مهمترین دلیل برگزاری این جلسه دانست و بر حمایت و همکاری دستگاههای ذیربط در ایجاد فضای اقتصادی مناسبتر برای توسعه و تداوم تولید کاغذ تاکید ورزید .
وی اجرای زود هنگام طرح تنفس جنگل و کمبود مواد اولیه را مهمترین مشکل تولید کاغذ دانست و بر ضرورت تامین منابع چوبی از طریق کشورهای همسایه از جمله بلاروس و منابع داخلی تاکید ورزید .
در انتهای این نشست مقرر گردید تمهیدات لازم جهت رفع مشکلات شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران اندیشیده شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی