آخرین اخبار :
  • منتشر شده در پنج شنبه, 23 دی 1400 07:20

افتتاح هفتمین ایستگاه آتش‌نشانی به نام شهید سلیمانی در بابل

مهندس دابوئیان شهردار منتخب بابل اظهار کرد: هفتمین ایستگاه آتش‌نشانی بابل در ۷۰ روز کاری با مساحتی بیش از ۲۰۰ مترمربع و با اعتباری بالغ بر
۷۰۰ میلیون تومان به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در بلوار امام‌
رضا (ع)، جنب میدان هادی‌نوروزی
افتتاح شد.
وی گفت: این ایستگاه با قابلیت استقرار دو دستگاه خودروی اطفایی با تجهیزات کامل، بصورت ۲۴ ساعته و در سه شیفت کاری بطوریکه حوادث مربوط به جاده مواصلاتی قائم‌شهر، کمربندی‌جنوبی، بلوار شهیدیاسینی، بلوار امام رضا(ع)، بلوارطبرسی و محلات شرق بابل نظیر کتی‌شرقی و غربی، فرهنگ‌شهر، اسلام و... را تحت پوشش عملیاتی خود قرار می‌دهد.
شهردار منتخب بابل در ادامه بیان داشت که این ایستگاه شامل انبار، اتاق متصدی، اتاق رختکن همکاران، آسایشگاه و ایستگاه عملیات می باشد. این ایستگاه یکی از استراتژیک ترین فضای هفت گانه بابل است که در خصوص تصادفات جاده ای که میتوانیم بحران را در سریع ترین زمان مدیریت کنیم . سید قاسم دابوئیان شهردار منتخب بابل در خصوص خرید یک دستگاه خودروی فوماتیک ۲۶ تنی افزود : خود روی اطفای حریق آب و کف یکی از نیازهای سال های اخیر شهر بابل‌ بوده که برای افزایش ایمنی شهروندان خریداری شده است .
وی افزود: خودروی فوماتیک یک خودروی سنگین با وزن ۲۶ تن بوده که ظرفیت
۱۰ هزار لیتر آب و ۲ هزار لیتر کف را دارد که تا کنون شهر بابل از داشتن آن محروم
بوده است.
دابوئیان گفت: این خودرو برای اطفای انواع حریق ها به خصوص مایعات قابل اشتعال مانند بنزین و گازوئیل استفاده می شود. خودروی فوماتیک با ظرفیت ۱۲ هزار لیتر و به ارزش بیش از ۵۰ میلیارد ریال خریداری شده که تا پایان سال به ناوگان خودروهای عملیاتی سازمان آتش نشانی بابل اضافه خواهد شد.
وی در پایان اظهار داشت: در حال حاضر شهرستان بابل از نظر مکانی با هفت ایستگاه دارای استاندارد کافی در خصوص امکانات و‌ فضا قرار دارد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی