آخرین اخبار :
  • منتشر شده در پنج شنبه, 23 دی 1400 07:19
مدیرکل امور مالیاتی مازندران:

کارت‌خوان‌های اجاره‌ای و بی‌هویت مسدود می‌شوندکارت‌خوان‌های اجاره‌ای و بی‌هویت مسدود می‌شوند

مدیرکل امور مالیاتی مازندران با بیان اینکه تا پایان دی ماه امسال تمامی دستگاه‌های کارت‌خوان یا درگاه‌های پرداخت الکترونیک به پرونده‌های مالیاتی متصل می‌شود ، گفت که با این رویه کارت‌خوان‌های اجاره‌ای و یا بی‌هویت در استان تا دو ماه آینده مسدود و برچیده خواهد شد.
علی اکبر حمزه‌ای افزود: متصدیان واحدها صنفی، تولیدی، خدماتی و اشخاص حقیقی در مازندران تا پایان ماه جاری فرصت دارند با ورود به سامانه
my.tax.gov.ir و بارگذاری شماره ملی در پنجره واحد خدمات مالیاتی نسبت به تایید یا رد کارت‌خوان‌های تحت مالکیت خود اقدام کنند.
وی خاطر نشان کرد: کاربران با ورود به این سامانه امکان تایید، غیرفعال سازی و یا نام‌نویسی برای دریافت کارتخوان اضافی را دارند و با این اقدام به طور حتم کارتخوان‌های جعلی و اجاره‌ای در استان تا دو ماه آینده برچیده می‌شود.
مدیرکل امور مالیاتی مازندران با بیان اینکه، ۳۷۰ هزار و ۲۵۰ دستگاه کارت‌خوان بانکی در استان مازندران فعال است، ادامه داد: دارندگان حساب‌های متصل به دستگاه کارتخوان، در سامانه my.tax.gov.ir به غیر از دو گزینه اتصال حساب کارت‌خوان به پرونده مالیاتی و همچنین تشکیل پرونده مالیاتی جدید، می‌توانند درخواست لغو و ابطال حساب خود را نیز بارگذاری و اعلام کنند.
حمزه‌ای تصریح کرد: چنانچه صاحبان حساب‌ها تا پایان مهلت تعیین شده نسبت به تعیین تکلیف دستگاه کارت‌خوان در اختیار خود اقدام نکنند، اسامی و اطلاعات آنان به بانک مرکزی معرفی و حساب متصل به کارت‌خوان و یا درگاه پرداخت الکترونیکی آنها مسدود و ابطال می‌شود. مطابق با اجرای قانون ماده ۱۱ پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف به ساماندهی دستگاه‌های کارتخوان بانکی و یا درگاه‌های پرداخت الکترونیک و تناظر بین آنها با مجوز فعالیت و شماره اقتصادی است.
مازندران بعد از تهران، خراسان رضوی، اصفهان، فارس، خوزستان ششمین استان کشور از حیث تعداد دستگاه‌های کارتخوان به شمار می‌رود. حمزه‌ای بخش قابل توجهی از فرار مالیاتی در مازندران را مربوط به کارت‌خوان‌های اجاره‌ای و بی‌هویت دانست و اضافه کرد: به طور متوسط سالانه ۲۰۰ میلیارد تومان فرار مالیاتی در این حوزه در استان وجود دارد.
مدیرکل امور مالیاتی مازندران با بیان اینکه، از مجموع بیش از ۳۷۰ هزار دستگاه کارت‌خوان در مازندران حدود ۳۰ درصد آنها به سامانه‌های مالیاتی متصل نیستند، گفت: به طور حتم این دستگاه‌ها بی‌هویت در کنار فرار مالیاتی دغدغه اساسی برای پول‌شویی، ارتشاء و قاچاق کالا به شمار می‌روند.
وی ادامه داد: برخی افراد حقیقی، واحدهای تولید، صنفی و خدماتی از مدارک شناساسی خانم‌های خانه‌دار و همچنین مردان و زنان بیکار سوء استفاده و با مشخصات این افراد برای تحویل کارتخوان اقدام می‌کنند که با ساماندهی کارت خوان‌ها به طور حتم دیگر در ماه‌های آینده سوءاستفاده‌های از این دست باهدف فرار مالیاتی را در استان شاهد نخواهیم بود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی