آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 21 دی 1400 08:06
مدیرکل امورمالیاتی استان گیلان خبرداد:

غیر فعال شدن دستگاه های کارتخوان و درگاه های پرداخت الکترونیک فاقد پرونده مالیاتی

مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان آخرین مهلت تعیین تکلیف دستگاه‏های کارتخوان‏ و درگاه های پرداخت الکترونیک را پایان دی ماه سال‏جاری اعلام کرد.
محسن محمدی پوربا اشاره به آغاز مراحل اجرایی قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان گفت: ساماندهی دستگاه های کارتخوان و درگاه های پرداخت الکترونیکی وارد مرحله جدیدی شده است.
محمدی پور گفت: سازمان امورمالیاتی با همکاری بانک مرکزی در حال ساماندهی و تعیین تکلیف دستگاه های کارتخوان بانکی و درگاه های پرداخت الکترونیکی و اتصال آنها به پرونده های مالیاتی است.
وی تاکید کرد: کلیه اشخاص دارای ابزار پرداختهای بانکی تا پایان دی ماه فرصت دارند با ورود به درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی به نشانی my.tax.gov.ir فهرست تمامی دستگاه های کارتخوان بانکی و یا درگاه های پرداخت الکترونیکی خود را مشاهده نموده و نسبت به الصاق آنها به
پرونده های مالیاتی قبلی یا تشکیل پرونده مالیاتی جدید اقدام نمایند.
محمدی پور در ادامه بیان کرد: دستگاه های کارتخوان بانکی و یا درگاه های پرداختی که متناظر با پرونده مالیاتی نباشند و توسط صاحبان تعیین تکلیف نشوند، غیرفعال خواهند شد. مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان گفت: بر این اساس ضرورت دارد مؤدیان نسبت به الصاق دستگاه های کارتخوان بانکی و یا درگاه های پرداخت الکترونیکی خود به پرونده های موجود یا ایجاد پرونده جدید و یا درخواست غیر فعال سازی دستگاه های مذکور اقدام نمایند.
وی همچنین گفت: پس از تعیین وضعیت کلیه دستگاه های کارتخوان و درگاه های پرداخت، مودیان می توانند نسبت به حذف ثبت نام های اضافی احتمالی که توسط سیستم شاپرک به نام ایشان انجام شده است اقدام نمایند. محمدی پور با اشاره به یکی از سوالات مؤدیان مبنی بر چگونگی محاسبه مالیات تراکنشهای انجام شده از طریق دستگاه های کارتخوان و درگاه های پرداخت توضیح داد: مالیات عملکرد اشخاص براساس حسابرسی سالیانه محاسبه می شود و اینگونه نیست که مالیات هر تراکنش بصورت جداگانه قابل محاسبه باشد.
مدیرکل امورمالیاتی استان گیلان همچنین گفت: مشاهده شده است که برخی افراد از دستگاه کارتخوان برای ارائه پول نقد به دیگران استفاده می کنند. از آنجا که این تراکنشها در مجموع گردش حساب، به عنوان فروش در نظر گرفته خواهد شد، این مسئله ممکن است در آینده مشکلاتی را برای ایشان ایجاد نماید، که از شهروندان میخواهیم از این امر اجتناب نمایند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی