آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 13 مرداد 1400 06:16
رئیس ستاد کرونا شهرستان رشت خبر داد؛

مردم هوشیار باشند وضعیت کرونا از حالت هشدار خارج شده

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه مردم هوشیار باشند زیرا وضعیت از حالت عادی و هشدار خارج شده، تاکید کرد که بیش از ۱۵۵ هزار دُز واکسن در شهرستان رشت تزریق‌شده که آمار تزریق روزانه در شهرستان رشت؛ 7 هزار نفر در روز ثبت‌شده است.
علی فتح‌اللهی در جلسه ستاد کرونا شهرستان رشت که در فرمانداری برگزار شد، ضمن قدردانی از تلاش‌های شبانه روزی کادر درمان و همراهی سپاه، بسیج، اصحاب رسانه برای ارائه و توسعه خدمات اظهار کرد: شرایط به گونه‌ای شده که متاسفانه در اطرافیان‌مان حداقل یک عزیزی به کرونا مبتلا شده این نمونه بارزی از شدت این ویروس است که در ماه‌های اخیر به این صورت نبوده است.
فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه مردم هوشیار باشند زیرا وضعیت از حالت عادی و هشدار خارج شده، افزود: اگر وضعیت عادی انگاری را ادامه دهیم یقینا مشکلات و آمار ابتلا افزایش می‌یابد و باعث می‌شود روند کنترل فرسایشی و طولانی شود.
وی با بیان اینکه کادر درمان هم انرژی و توان محدودی دارند، گفت: در خصوص مسائل مرتبط با کمبود کادر درمان در مراکز درمانی بخش خصوصی با این همه مراجعه کننده و همچنین تفاوت حقوق بخش دولتی و خصوصی، نامه‌ای با امضای استاندار برای قرارگاه ملی مقابله با کرونا ارسال کردیم که تا از کادر درمانی بازنشسته کمک بگیریم.

هزینه بالای درمان بیماران کرونایی
فتح‌اللهی ضمن ابراز نگرانی از کاهش محسوس رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور به ویژه در استان، خاطرنشان کرد: در شرایطی که قرار گرفته‌ایم اصلا مناسب نیست و نباید تصور شود که کرونا برای ما نیست و هرگونه عادی انگاری می‌تواند خسارت جبران ناپذیری را وارد کند؛ ضرورت دارد ماسک زدن و رعایت فاصله اجتماعی جدی گرفته شود.
رئیس ستاد کرونای شهرستان رشت بیان کرد: بزرگترین خطری که سلامت جامعه را تهدید می‌کند ساده انگاری و عادی انگاری است، باید مردم خطر موجود را جدی بگیرند و باور کنند که واقعا شرایط عادی نیست، تا زمانی که مردم به این باور نرسند که شرایط کرونا غیرعادی شده نمی‌توان به کنترل و بهبود اوضاع امیدوار بود.

700هزار نفر در شهرستان رشت در انتظار دریافت دز اول واکسن
فتح‌اللهی با اشاره به جمعیت حدود 900 هزار نفری شهرستان رشت اضافه کرد: طبق آخرین گزارش 700 هزار نفر جامعه هدف در شهرستان رشت باید دز اول واکسن را دریافت کنند که برای رسیدن به این تعداد در بازه زمانی دو ماهه باید به تزریق روزانه 25000 دز واکسن در 40 پایگاه سطح شهرستان رشت برسیم که نیازمند تلاش شبانه روزی است. در حال حاضر به 12 پایگاه تزریق واکسن، 14 پایگاه جدید اضافه شده و 6 پایگاه دیگر هم توسط بسیج در حال آماده سازی است که تا هفته بعد روند تزریق را آغاز می‌کنند.
ممنوعیت فعالیت باشگاه‌ها و تالارها
رئیس ستاد کرونا شهرستان رشت گفت: در شرایط قرمز رستوران‌ها فقط باید به صورت بیرون‌بر ارائه خدمات دهند، در غیر اینصورت برخورد قانونی می‌شود. از طریق اتحادیه به رستوران‌ها ابلاغ کتبی شود تا در صورت مشاهده تخلف پلمب صورت گیرد.
وی تاکید کرد: اداراتی که خدمات‌رسان نیستند هم یک سوم نیروها حاضر شوند، دستگاه‌های خدمات رسان نظیر اورژانس هم یک دوم نیروهای‌شان حضور یابند؛ در شهرستان رشت هرگونه برگزاری انتخابات صنفی، تعاونی‌ها، انجمن‌ها و اتحادیه‌ها در شرایط فعلی بدون مجوز فرمانداری تخلف و ممنوع است.
فرماندار شهرستان رشت بیان کرد: باشگاه‌های ورزشی و تالارها هم باید تعطیل باشند، بهتر است پیش از ورود اکیپ بازرسی افراد شخصا نسبت به رعایت مصوبات حساس باشند تا نیاز به برخوردهای قانونی نباشد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی