آخرین اخبار :
  • منتشر شده در یکشنبه, 30 خرداد 1400 08:17

پنج شهرستان مازندران، همچنان در وضعیت نارنجی کرونایی

طبق تازه‌ترین ارزیابی سامانه ماسک متعلق به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رنگ کرونایی مازندران طی ۲ هفته گذشته تغییری نداشته و همچنان پنج شهر استان در وضعیت نارنجی کرونایی به سر می‌برند.
بر اساس این ارزیابی که در آغاز این هفته به روز رسانی شد، از مجموع ۲۲ شهرستان استان مازندران، رنگ کرونایی ۱۷ شهرستان زرد است.
هم اکنون شهرستان‌های ساری، بابل، بابلسر، فریدونکنار، سیمرغ، سوادکوه، سوادکوه شمالی، محمودآباد، چالوس، میاندرود، نکا، کلاردشت، عباس آباد، بهشهر، جویبار، تنکابن و گلوگاه در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.
همچنین شهرهای آمل، قائمشهر، نور، نوشهر و رامسر دارای وضعیت نارنجی کرونایی هستند.
رنگ زرد در فرهنگ ستاد مقابله با کرونا به معنای خطر متوسط محسوب می‌شود. مناطقی که بیشتر از بین چهار تا ۶ نفر از میان هر یکصد هزار نفر بیمار کووید ۱۹ بستری به صورت روزانه داشته باشند، با وضعیت زرد تعریف می‌شوند.
رنگ نارنجی به معنای وضعیت کرونایی پرخطر است. آمار روزانه بستری بیشتر از ۶ نفر از میان یکصد هزار نفر جمعیت آن منطقه را در وضعیت نارنجی تعریف می کند.
مازندران از هفته دوم فروردین ماه با تغییر رنگ بندی ۶ شهرستان به طور رسمی وارد موج چهارم کرونا شد و کمتر از سه هفته به پیک این موج رسید و در ۲۸ فروردین ماه شمار بیماران مبتلا به کووید ۱۹ استان به اوج خود یعنی به عدد یک هزار و ۶۴۴ نفر رسید و بعد از ان روند بیماران در استان سیر نزولی به خود گرفت.
در حال حاضر براساس آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل ۳۲۶بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌های این استان بستری هستند که از این تعداد ۷۵ نفر به دلیل وخامت وضعیتشان در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان می‌باشند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی