آخرین اخبار :
  • منتشر شده در پنج شنبه, 20 خرداد 1400 09:40
استاندار مازندران:

هیچ بهانه‌ای در سامان‌دهی کودکان کار قابل پذیرش نیست

استاندار مازندران با بیان این که مشکلات و آسیب‌های اجتماعی را باید ریشه‌یابی و سپس در جهت رفع آن ریل‌گذاری کنیم، تأکید کرد که موضوع ساماندهی متکدیان و کودکان کار در استان از جمله اولویت‌های اجتماعی است. ‎
حسین‌زادگان با اشاره به اینکه باید به تشکل‌های مردمی و NGO های فعال در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی اعتماد کنیم، خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت بالای سمن‌ها و نهادهای مردمی بار مسوولیت را از دوش دولت‌ها برمی‌دارد و موفقیت‌آمیز‌تر است.
وی بر استفاده از ظرفیت بزرگ بسیج که از لحاظ ساختاری بزرگ‌ترین NGO کشور است، تاکید کرد و افزود: بسیج؛ هرجا مسوولیتی را به عهده گرفته است با جدیت و به درستی انجام داده است. استاندار با بیان اینکه موضوع ساماندهی متکدیان و کودکان کار در استان از جمله اولویت‌های اجتماعی است، تاکید کرد: فرمانداران با جدیت این موضوع را دستور کار خود قرار دهند و دستگاه‌های متولی در شهرستان‌ها پاسخگو باشند. حسین‌زادگان، آموزش و تحصیلات کودکان کار و خیابانی بعد از شناسایی را مهم دانست و گفت: آموزش پرورش مسوولیت آموزش رایگان کودکان را برعهده بگیرد. وی ساماندهی کودکان کار را امری ضروری دانست و گفت: حمایت‌های معیشیتی کودکان و خانواده‌های آنان نیز بعد از شناسایی و غربالگری باید توسط دستگاه‌های متولی صورت بپذیرد. استاندار مازندران یکی از اولویت‌های شهرداری‌ها در حوزه فرهنگی و اجتماعی را ساماندهی کودکان کار دانست و افزود: بهانه فقدان بودجه در این زمینه قابل قبول نیست چرا که آثار و خسارت تکدی‌گری در روح و روان جامعه بسیار مخرب است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی